Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Hobiye giriş için uygun formikaryum?

Ziylan

Yumurta
5 Şub 2022
10
2
15
LV
0

Öncelikle herkese merhaba ? hobiye yeni yeni giriş yapıcam ve forumlardan ve YouTube dan öğrendiğim kadarıyla kendi imkanlarımla bir formikaryum yaptım ve sizinle paylaşıp yorumunuzu almak istedim. Ayrıca olumsuz gördüğünüz şeyleri benimle paylaşırsanız da çok memnun kalırım. Outworld henüz tam olarak hazır değil bunu sadece bir taslak olarak düşünebilirsiniz. Componotus sanctus ile başlamak istiyorum. Yorumlarınızı ve sorularınızı bekliyorum. Bu arada kırmızı PVC bulamadım ve camın üst kısmını kırmızı oje ile boyadım. İçe denk gelmiyor karıncalar da rahatsız olmasın istedim.

Ekli dosyalar

• IMG_20220205_181327.jpg
    IMG_20220205_181327.jpg
    210.4 KB · Görüntüleme: 189
  • IMG_20220205_181336.jpg
    IMG_20220205_181336.jpg
    223.2 KB · Görüntüleme: 193
  • IMG_20220205_181345.jpg
    IMG_20220205_181345.jpg
    120.2 KB · Görüntüleme: 188
  • IMG_20220205_181400.jpg
    IMG_20220205_181400.jpg
    198.2 KB · Görüntüleme: 178

Benzer konular

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

Güzel ve sade olmuş.. yanlız kenarları biraz daha kalın bırakabilirdin 1. Resimde sol alt ve sağ alt köşeler ince kalmış şu andada iyi ama bir sonraki için aklında olsun bazı türler kazıyarak delebiliyor..
2.si eğer kolonin büyük değilse örneğin 15-20 civarı işçi varsa campo için çok yavaş gelişen bir cinse 2 oda fazla 2. Bölmeyi pamukla kapatabilirsin..
3.sü nemlendirme alanını göremedim veya farklı bir yöntemmi deneyeceksin ?mesala aşağıdaki resimde göründüğü gibi köşelerden birine oyuk açıp pamukla nemlendirme bölgesi yapabilirsin
IMG_20210815_124158.jpg

Ziylan

Yumurta
5 Şub 2022
10
2
15
LV
0

Güzel ve sade olmuş.. yanlız kenarları biraz daha kalın bırakabilirdin 1. Resimde sol alt ve sağ alt köşeler ince kalmış şu andada iyi ama bir sonraki için aklında olsun bazı türler kazıyarak delebiliyor..
2.si eğer kolonin büyük değilse örneğin 15-20 civarı işçi varsa campo için çok yavaş gelişen bir cinse 2 oda fazla 2. Bölmeyi pamukla kapatabilirsin..
3.sü nemlendirme alanını göremedim veya farklı bir yöntemmi deneyeceksin ?mesala aşağıdaki resimde göründüğü gibi köşelerden birine oyuk açıp pamukla nemlendirme bölgesi yapabilirsinEkli dosyayı görüntüle 11439
Cevabınız için çok teşekkür ederim. Bulunduğu kaba serçe parmağın yarısı kadar su koymayı düşündüm nemlendirme için ama çok fazla olursa eğer dediğinizi yapacağım. Ayrıca resimdekinin haricinde outworldü de değiştirip sizin gönderdiğiniz gibi yapabilirim. Teşekkür ederim cevabınız için ???

Tibuk

Kraliçe
Deneyimli Hobici
20 Nis 2021
569
499
375
Ödüller
9
LV
3

Hobiye giriş için en uygun formicarium test tüpüdür.

EmreQj

Yumurta
6 Şub 2022
1
0
5
LV
0

Öncelikle herkese merhaba ? hobiye yeni yeni giriş yapıcam ve forumlardan ve YouTube dan öğrendiğim kadarıyla kendi imkanlarımla bir formikaryum yaptım ve sizinle paylaşıp yorumunuzu almak istedim. Ayrıca olumsuz gördüğünüz şeyleri benimle paylaşırsanız da çok memnun kalırım. Outworld henüz tam olarak hazır değil bunu sadece bir taslak olarak düşünebilirsiniz. Componotus sanctus ile başlamak istiyorum. Yorumlarınızı ve sorularınızı bekliyorum. Bu arada kırmızı PVC bulamadım ve camın üst kısmını kırmızı oje ile boyadım. İçe denk gelmiyor karıncalar da rahatsız olmasın istedim.
Camı kendin mi kestirdin yoksa kestin mi ?
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

3.sü nemlendirme alanını göremedim veya farklı bir yöntemmi deneyeceksin ?mesala aşağıdaki resimde göründüğü gibi köşelerden birine oyuk açıp pamukla nemlendirme bölgesi yapabilirsinEkli dosyayı görüntüle 11439
O sarı olanlar normal sünger mi ?

Users who are viewing this thread

Üst Alt