Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Hobiye yeni başlıyacağım

Palyaço

Yumurta
30 Eki 2021
33
8
15
LV
0

Hepinize iyi akşamlar trantula hobisine yeni başlıyacağım ve türler hakkında pek bilgim yok fazla saldırgan olmayan ve hızlı büyüyen bir tür istiyorum bunun hakında bana bilgi verirmisiz (Sling alacağım):)

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
976
487
325
Ödüller
13
LV
4

Şuan piyasada en çok olan uyguna bulabikeceğin lasiodora parahybana var büyük türdür hızlı büyür dayanıklıdır bakımı kolaydır başlangıç için uygundur türe bir bak ona göre satan kişilerin bilgilerni veririm başka sorun olursa da sorabilirsin

Palyaço

Yumurta
30 Eki 2021
33
8
15
LV
0

Şuan piyasada en çok olan uyguna bulabikeceğin lasiodora parahybana var büyük türdür hızlı büyür dayanıklıdır bakımı kolaydır başlangıç için uygundur türe bir bak ona göre satan kişilerin bilgilerni veririm başka sorun olursa da sorabilirsin
Dediğin türü araştırdığım zaman saldırgan ve bombalama yapmaktan çekinmeyen bir tür olduğunu gördüm her zaman olmasa bile bazı zamanlarda elime almakta zorluk çeker miyim?

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

Sürekli ele alıp fotoğraf ve video çekeceğim diye handling için tarantula besleyecekseniz yanlış yaparsınız.. bu hem canlıyı hemde sizi strese sokacaktır ve tarantulalar stress altında iken ne yapacağını bilmek zor ya bombalar ya dişlerini gösterir yada defansif hamlesini kullanıp geri kaçar.. 3-4 ayda bir kabuk attığında veya teraryumunu yaşam alanını değiştirirken bazen bende alıyorum 15 20 saniyeliğine ama fazlası hem canlı için hem kendin için sakıncalı olabilir.. her zaman temkinli olmak gerekiyor

Palyaço

Yumurta
30 Eki 2021
33
8
15
LV
0

Sürekli ele alıp fotoğraf ve video çekeceğim diye handling için tarantula besleyecekseniz yanlış yaparsınız.. bu hem canlıyı hemde sizi strese sokacaktır ve tarantulalar stress altında iken ne yapacağını bilmek zor ya bombalar ya dişlerini gösterir yada defansif hamlesini kullanıp geri kaçar.. 3-4 ayda bir kabuk attığında veya teraryumunu yaşam alanını değiştirirken bazen bende alıyorum 15 20 saniyeliğine ama fazlası hem canlı için hem kendin için sakıncalı olabilir.. her zaman temkinli olmak gerekiyor
Tamam çok teşekkür ederim sling lasiodora parahybana alabileceğim biri varmı?

Users who are viewing this thread

Üst Alt