Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

İlk kraliçemi buldum

22 Tem 2020
25
6
30
LV
0

Urfadayım, havalar burada aşırı sıcak. Bir haftadır geceleri aramaya çıkıyorum. Dün gece saat 1 civarı bir kraliçe buldum. Kanatlarında biri kopmuştu diğeri de yarım sanki biri yolmuş gibiydi. Aldım eve getirdim. Yerini falan ayarladım. Sabahta annem evi böcek basacak diye bahçeye atmış ??. Bir fotosu tek var elimde, çok begenmiştim tipini. Türünü merak ediyorum bilen var mı?
IMG-20200809-WA0002.jpeg

Benzer konular

Ömer say

Majör
6 Ağu 2020
134
23
75
LV
0

Urfadayım, havalar burada aşırı sıcak. Bir haftadır geceleri aramaya çıkıyorum. Dün gece saat 1 civarı bir kraliçe buldum. Kanatlarında biri kopmuştu diğeri de yarım sanki biri yolmuş gibiydi. Aldım eve getirdim. Yerini falan ayarladım. Sabahta annem evi böcek basacak diye bahçeye atmış ??. Bir fotosu tek var elimde, çok begenmiştim tipini. Türünü merak ediyorum bilen var mı?Ekli dosyayı görüntüle 3911
Şuan sendemi attığını aldınmı yoksa bu başkamı

Ömer say

Majör
6 Ağu 2020
134
23
75
LV
0

Urfadayım, havalar burada aşırı sıcak. Bir haftadır geceleri aramaya çıkıyorum. Dün gece saat 1 civarı bir kraliçe buldum. Kanatlarında biri kopmuştu diğeri de yarım sanki biri yolmuş gibiydi. Aldım eve getirdim. Yerini falan ayarladım. Sabahta annem evi böcek basacak diye bahçeye atmış ??. Bir fotosu tek var elimde, çok begenmiştim tipini. Türünü merak ediyorum bilen var mı?Ekli dosyayı görüntüle 3911
Hayır bulamadım attığını. Dün gece çektim bu fotoyu. Şuan elimde hiç kraliçe yok. Yine aramaya çıktım
Bende arıyorum şuan adanada ama uçuş belirtisi yok bence bulduğun yere git mutlaka yuva bulamamış karıncalar vardır

22 Tem 2020
25
6
30
LV
0

Bende arıyorum şuan adanada ama uçuş belirtisi yok bence bulduğun yere git mutlaka yuva bulamamış karıncalar vardır
Şuan bulduğum yerdeyim. Dün gece tonla karıncanın geçtiği yolda eser yok karıncadan. Biraz arayacam, bulamazsam eğer yine gece çıkarım. Bu ay hangi türlerin uçuşları var biliyor musunuz?

Ömer say

Majör
6 Ağu 2020
134
23
75
LV
0

Şuan bulduğum yerdeyim. Dün gece tonla karıncanın geçtiği yolda eser yok karıncadan. Biraz arayacam, bulamazsam eğer yine gece çıkarım. Bu ay hangi türlerin uçuşları var biliyor musunuz?
solenopsisler uçuyor belki lasius myrmica adün gittiğin yerdeki taşları kaldır köşelere bak mutlaka çıkaacaktır mesele elektrik direği köşeleri kaldırım oyuklrı

Ömer say

Majör
6 Ağu 2020
134
23
75
LV
0

1 saat fealn bak rahat bulursun bencce eğer bahçeniz kçükse bahçede deliklere bak annenin attığını bulursun

Users who are viewing this thread

Üst Alt