Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

İşçili Koloninin Ölen Kraliçesi İçin Yardım Lütfen

Arteres

Majör
31 Mar 2020
89
27
80
LV
0

IMG-20200802-WA0001.jpg

Bu türden aynı gün bulunan iki kolonim vardı.Fotoğrafta görülen kraliçe ölmüş,acaba bu türde koloni birleştirme oluyor mu?
Tetra Caespitum diye biliyorum yanlış ise düzeltin lütfen.
Diğer koloninin işçi sayısı hemen hemen bu koloni ile aynı.

Benzer konular

hakan

Asker
28 Haz 2020
388
178
185
Ödüller
3
LV
2

Ekli dosyayı görüntüle 3718
Bu türden aynı gün bulunan iki kolonim vardı.Fotoğrafta görülen kraliçe ölmüş,acaba bu türde koloni birleştirme oluyor mu?
Tetra Caespitum diye biliyorum yanlış ise düzeltin lütfen.
Diğer koloninin işçi sayısı hemen hemen bu koloni ile aynı.
Bu türden 2 kolonim var demişsin. Birleştirmeyi deneyebilirsin.Karincalar kraliçelerinin öldüğünü anlayabilirler.Ama tetramorium lar kendi türlerine aşırı agresiftir birlestirdiginde güçlü olan taraf karşı tarafı yenecektir kraliceyide esir olarak tutabilirler

Arteres

Majör
31 Mar 2020
89
27
80
LV
0

Bu türden 2 kolonim var demişsin. Birleştirmeyi deneyebilirsin.Karincalar kraliçelerinin öldüğünü anlayabilirler.Ama tetramorium lar kendi türlerine aşırı agresiftir birlestirdiginde güçlü olan taraf karşı tarafı yenecektir kraliceyide esir olarak tutabilirler
Kraliçeyi öldürme ihtimali var mı?

hakan

Asker
28 Haz 2020
388
178
185
Ödüller
3
LV
2

Bide Tetramorium kraliçesi bulabilirsen o bulduğun kraliceyide koyabilirsin.Uçuşları geçti ama nadir de olsa bulabilme ihtimalin var

Arteres

Majör
31 Mar 2020
89
27
80
LV
0

Birleştirdim
@alp_kuzgun yorumunu sonradan gördüm aynen dediğin gibi de yapabilirdim aslında.
Bakalım hayırlısı ne olacak şuan pasif durumdalar

Onlorot

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
Sponsor
1 May 2020
922
671
375
Ödüller
16
LV
5

Tetramorium, çok saldırgan bir tür olumlu sonuç alacağınızı pek sanmıyorum. Fakat çok küçük bi ihtimal de gerçekleşebilir.

Arteres

Majör
31 Mar 2020
89
27
80
LV
0

Tetramorium, çok saldırgan bir tür olumlu sonuç alacağınızı pek sanmıyorum. Fakat çok küçük bi ihtimal de gerçekleşebilir.
IMG-20200802-WA0003.jpg

Olgun işçiler savaştılar ve bazıları öldü.yumurtadan yeni çıkmış işçileri ve larvaları kraliçenin yanına taşıdılar şuan iyi görünüyorlar.Kraliçe en başından beri durduğu yerde hiç bir işçi bacağına bile tutunmadı.

14 May 2020
455
174
185
Ödüller
4
LV
2

Ekli dosyayı görüntüle 3729
Olgun işçiler savaştılar ve bazıları öldü.yumurtadan yeni çıkmış işçileri ve larvaları kraliçenin yanına taşıdılar şuan iyi görünüyorlar.Kraliçe en başından beri durduğu yerde hiç bir işçi bacağına bile tutunmadı.
Karlicesiz işçilerin tamamı öldü mü yoksa bu koloniye dahil oldu mu bir kısmı

Arteres

Majör
31 Mar 2020
89
27
80
LV
0

Karlicesiz işçilerin tamamı öldü mü yoksa bu koloniye dahil oldu mu bir kısmı
İki koloniden de ölenleri gördüm ilk temasta.Kraliçesiz kolonin yeni çıkan işçi sayısı fazlaydı onların hepsi kabul olmuş.Kraliçesiz işçilerin hepsi ölseydi belli olurdu diye düşünüyorum etrafta ancak 5-6tane ölü görebiliyorum.

Burhan28

Süper Majör
16 Haz 2020
227
90
140
LV
0

İki koloniden de ölenleri gördüm ilk temasta.Kraliçesiz kolonin yeni çıkan işçi sayısı fazlaydı onların hepsi kabul olmuş.Kraliçesiz işçilerin hepsi ölseydi belli olurdu diye düşünüyorum etrafta ancak 5-6tane ölü görebiliyorum.
Hayırlısıyla atlatmışsın, tebrikler.:D

Onlorot

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
Sponsor
1 May 2020
922
671
375
Ödüller
16
LV
5

Az hasarla atlatmışsınız savaşı ? Tebrikler

KertenKelebek

Kraliçe
Yönetici
11 Ocak 2020
542
531
375
Ödüller
8
LV
3

Crematogaster scutellaris kraliçem öldüğünde işçisi olmayan yeni bir kraliçeyi dahil etmek istediğimde çok büyük savaşa şahit oldum. İlk önce işçiler kraliçenin bacaklarından yuvaya çektiler sonra bazıları dışarıya çekti. Kimisi anten ve bacağına saldırdı. Ufacık oldukları için müdahale etmek çok zor oluyordu. Bacağında ve anteninde olan karıncaların bırakacağını umarken ertesi gün kontrol ettiğimde kraliçe bu iki karıncanın kafasından kopartmış ama ısırdıkları gibi kafası anteninde kaldı. Birkaç gün sonra kafalar düştü ve kraliçe normal yaşamına döndü kalan işçilerle uyum içerisinde koloninin geleceğini devraldı ? O savaşı izlerken nefesimi tutuyordum çok üzücü bir tablo. Yazının sonunda bahsediyorum ama bana o zamanlar kraliçe eklemesi yaparken işçileri ve kraliçeyi soğukta bekletip kış hareketlerin yavaşladığı ve çeşitli kokuların uzaklaştığı ortamda birleşme yaparsam birbirlerini daha kolay kabul edeceğini demişlerdi. Benim verdiğim soğuk uygulaması sadece savaş ortamının önceden serinlemesine neden oldu :D bu uygulamanın başarıya katkısını hala merak ediyorum...

Geçmişler olsunn

Arteres

Majör
31 Mar 2020
89
27
80
LV
0

Crematogaster scutellaris kraliçem öldüğünde işçisi olmayan yeni bir kraliçeyi dahil etmek istediğimde çok büyük savaşa şahit oldum. İlk önce işçiler kraliçenin bacaklarından yuvaya çektiler sonra bazıları dışarıya çekti. Kimisi anten ve bacağına saldırdı. Ufacık oldukları için müdahale etmek çok zor oluyordu. Bacağında ve anteninde olan karıncaların bırakacağını umarken ertesi gün kontrol ettiğimde kraliçe bu iki karıncanın kafasından kopartmış ama ısırdıkları gibi kafası anteninde kaldı. Birkaç gün sonra kafalar düştü ve kraliçe normal yaşamına döndü kalan işçilerle uyum içerisinde koloninin geleceğini devraldı ? O savaşı izlerken nefesimi tutuyordum çok üzücü bir tablo. Yazının sonunda bahsediyorum ama bana o zamanlar kraliçe eklemesi yaparken işçileri ve kraliçeyi soğukta bekletip kış hareketlerin yavaşladığı ve çeşitli kokuların uzaklaştığı ortamda birleşme yaparsam birbirlerini daha kolay kabul edeceğini demişlerdi. Benim verdiğim soğuk uygulaması sadece savaş ortamının önceden serinlemesine neden oldu :D bu uygulamanın başarıya katkısını hala merak ediyorum...

Geçmişler olsunn
Teşekkür ederim
Her geçen gün yeni şeyler öğreniyoruz.
"Bir ya da birkaç biçimde başlayan yaşamı böyle anlayan ve bu gezegen çekimin değişmez yasasına göre dönüp dururken, böylesine basit bir başlangıçtan en güzel, en olağanüstü biçimlerin evrimleşmiş ve evrimleşmekte olduğunu kavrayan bu yaşam görüşünde gerçekten ihtişam vardır."

Users who are viewing this thread

Üst Alt