Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Işık Tuzağı

Araborn

Pupa
12 Tem 2020
18
9
30
LV
0

Başlıkta da belirttiğim gibi kraliçe karınca yakalamak için kullandığım ışık tuzağı denememi sizlerle paylaşmak istiyorum. Bulunduğum yer sık çalı ve ağaçlık olduğu için kraliçe bulmak benim için çok güç oluyor. Bende yabancı forumlarda, videolarda gördüğüm tuzak sistemini denemek istedim. Tuzağın fotoğrafını aşağıdan bakabilirsiniz. Tuzağı akvaryumcudan 35 tl ye aldığım mavi akvaryum ışığıyla kurdum. Işığın altına da yansıma yüzeyini arttırmak için perde astım. bu yöntemi Türk youtube kanalından gördüm. İlk denemem başarılı oldu 2 adet Colobopsis truncatus kraliçesi perdeye geldi. İlerleyen günlerde de deneyip etkili olup olmadığını yazarım. Umarım kraliçe bulmak isteyip bulamayan arkadaşlara yardımcı olur.

Ekli dosyalar

• IMG_20200721_230528.jpg
    IMG_20200721_230528.jpg
    614.1 KB · Görüntüleme: 209
  • IMG_20200721_231010.jpg
    IMG_20200721_231010.jpg
    932.7 KB · Görüntüleme: 211

Benzer konular

berkemoji

Media
25 Haz 2020
74
16
50
LV
0

Başlıkta da belirttiğim gibi kraliçe karınca yakalamak için kullandığım ışık tuzağı denememi sizlerle paylaşmak istiyorum. Bulunduğum yer sık çalı ve ağaçlık olduğu için kraliçe bulmak benim için çok güç oluyor. Bende yabancı forumlarda, videolarda gördüğüm tuzak sistemini denemek istedim. Tuzağın fotoğrafını aşağıdan bakabilirsiniz. Tuzağı akvaryumcudan 35 tl ye aldığım mavi akvaryum ışığıyla kurdum. Işığın altına da yansıma yüzeyini arttırmak için perde astım. bu yöntemi Türk youtube kanalından gördüm. İlk denemem başarılı oldu 2 adet Colobopsis truncatus kraliçesi perdeye geldi. İlerleyen günlerde de deneyip etkili olup olmadığını yazarım. Umarım kraliçe bulmak isteyip bulamayan arkadaşlara yardımcı olur.
Colobsis truncatuslara nem için su ve pamuk koymalımıyız ve tahta parçası koymalımıyız ben daha yeniyim 3.kraliçem bakımı çok zormu

Araborn

Pupa
12 Tem 2020
18
9
30
LV
0

Colobsis truncatuslara nem için su ve pamuk koymalımıyız ve tahta parçası koymalımıyız ben daha yeniyim 3.kraliçem bakımı çok zormu
benimde çok bir tecrübem yok. agaç türü olduğu için içine ağaç konuluyor diye biliyorum. su konusuna gelirsek 2 3 gün bakıp eğer yumurtlama olmazsa normal test tüpüne alacağım.

hulagu

Asker
2 Haz 2020
325
139
185
LV
0

aynı ışıktan bendede vardı baya denedim sadece kelebek ve küçük sinekler geldi.İstediğim tüm türleri buldum artık gerçi gerek yok ama sen şanslısın ki bulmuşun. evde yapmayın bence veya apartmanda kraliçeler binaya girmesin sonra sıkıtı olur.

Users who are viewing this thread

Üst Alt