Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Isıtıcı ped kullanımı

emre1234

Pupa
12 Tem 2020
21
1
30
LV
0

İşçili ve yumurtasız kolonilerim için ısıtıcı ped kullanmak istiyorum kış uykusuna sadece 1 ay yatırmayı planlıyorum. Isıtıcı pedi nasıl kullanmalıyım kolonilerime zarar verir mi? konu hakkındaki bilgisi olan arkadaşlar yardım ederse sevinirim.

Benzer konular

Onlorot

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
Sponsor
1 May 2020
922
671
375
Ödüller
16
LV
5

Eğer kullanacaksanız doğrudan tüpün altına koymayın bu onlara zarar verir. Suyun aşırı buharlaşması ve taşması gibi sonuçlar doğurabilir. O yüzden ısıtıcı pedi altına koymak yerine yakın bir yerine ısıtacak şekilde koyabilirsiniz.

fantastikbizenci

Süper Majör
6 Kas 2020
142
62
105
LV
0

Eğer kullanacaksanız doğrudan tüpün altına koymayın bu onlara zarar verir. Suyun aşırı buharlaşması ve taşması gibi sonuçlar doğurabilir. O yüzden ısıtıcı pedi altına koymak yerine yakın bir yerine ısıtacak şekilde koyabilirsiniz.
Hocam sizde ısıtıcı ped de var mıydı ?

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

Isıtıcı ped tüpe diret temas etmemeli aralarına 4-5 kat havlu ve ya bir kutunun bir tarafına tüpleri öteki tarafına ped koyabilirsiniz karıncaların yanında her daim termometre bulunsun termometre sıcaklığı farklı kişiler farklı şeyler söyleyebilir ama bence 25C geçmesin tüpün yakınındaki termometre sıcaklığı çok yüksek olmasa da sera etkisinden dolayı tüpteki sıcaklık çok daha fazla olacaktır

fantastikbizenci

Süper Majör
6 Kas 2020
142
62
105
LV
0

Isıtıcı ped tüpe diret temas etmemeli aralarına 4-5 kat havlu ve ya bir kutunun bir tarafına tüpleri öteki tarafına ped koyabilirsiniz karıncaların yanında her daim termometre bulunsun termometre sıcaklığı farklı kişiler farklı şeyler söyleyebilir ama bence 25C geçmesin tüpün yakınındaki termometre sıcaklığı çok yüksek olmasa da sera etkisinden dolayı tüpteki sıcaklık çok daha fazla olacaktır
Benim odam 30 dereceyi baya geçiyor karıncaları nasıl sogutabilirim bu durumda

Anon

Pupa
1 Tem 2020
37
7
30
LV
0

Çok emin olmayarak kış uykusuna yatan karıncaların minimum 2 ay yatırılması gerektiği hakkında bir şey okumuştum. Forumda bu konuda biligisi olanlar bilgilendirirse güzel olur.

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

Çok emin olmayarak kış uykusuna yatan karıncaların minimum 2 ay yatırılması gerektiği hakkında bir şey okumuştum. Forumda bu konuda biligisi olanlar bilgilendirirse güzel olur.
Cinsine göre değişebilir hiç yatmaya ihtiyaç duymayanlar da var fakat genel olarak en az bu kadar yatırılmalı diyebileceğimiz bir şey yok bana kalırsa o şehirde kış ne kadar sürüyorsa o kadar yatırılmalı

15 Tem 2020
350
128
185
LV
0

Bence biyolojik saate göre. Dışarda karıncaları görmemeye başlayınca yatıtma vakti gelir geri görmeye başlayınca kaldırılır.

gokhan01110

Süper Majör
29 Haz 2020
168
61
105
28
LV
0

Bende bir keresinde ısıtıcı pet kullandım ve karıncalarım öldü altına 2 kat giysi koymuştum işçileri yaşıyordu sadece kraliçe ölmüştü en doğru yöntemi tam olarak nedir bunun

Users who are viewing this thread

Üst Alt