Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

İsopod Bakımı

Verschossen

Asker
9 Tem 2021
326
52
155
Ödüller
2
LV
1

Arkadaşlar isopod siparişi verdim birazda araştırdım sizlerden de bilgi almak istedim isopodları biyoaktif teraryumlara alıcam bir kaç ay sonra fakay şmdilik onlara nasıl bir alan hazırlamalıyım zeminde neler olmalı ne sıklıkla ne yemeliler nemleri nasıl olmalı su nasıl verilmeli ne sıklıkla zeminde kullanılan malzemeler ne sıklıkla değiştirilmeli ne kadar alan yeterli olur kısaca söylemek gerekirse ayrıntılı olarak isopod bakımını anlatır mısınız?
Not: 20 adet isopod

Benzer konular

Yiğit Kavuk

Majör
28 Ara 2020
150
52
75
LV
0

Hocam öncelikle bio aktive teraryumu güzel hazırlamanız gerek
yeterli saklanma alanı
yeterli ışık
alan
ondan sonra ise
isopodlara günlük olarak fısfıs ile nemlendirmeniz gerek çok nemlendirmeyin çamur gibi olur torf

önerdiğim : sabah havuç marul salatalık gibi sebzeler koyun ve akşam alın
hergün bunu sürdürün
bu kadar
yavaş yavaş üremeye başlıyacaklardır

Verschossen

Asker
9 Tem 2021
326
52
155
Ödüller
2
LV
1

Hocam öncelikle bio aktive teraryumu güzel hazırlamanız gerek
yeterli saklanma alanı
yeterli ışık
alan
ondan sonra ise
isopodlara günlük olarak fısfıs ile nemlendirmeniz gerek çok nemlendirmeyin çamur gibi olur torf

önerdiğim : sabah havuç marul salatalık gibi sebzeler koyun ve akşam alın
hergün bunu sürdürün
bu kadar
yavaş yavaş üremeye başlıyacaklardır
su ihtiyacı sebzelerden ve nemlendirdiğim sırada oluşan damlalardan mı karşılıyor birde teraryuma hangi bitkileri ekmemi önerirsiniz?

Verschossen

Asker
9 Tem 2021
326
52
155
Ödüller
2
LV
1

cocopeat da koyabilirsiniz direk

ben olsam en alta taş koyup üzerine cocopeat koy
su sistemi içn aktf karbon taş vs ayarladm cocopeat kullandm toprak için cocopeat a 1 adet küçül bitki ektim bir kaç saklanma alanı oluşturdum besledim ama sprey sıktığımda su damlaları oluşmuyor yani sadece camlarda oluşuyor su nasıl karşılıyıcaklar

Yiğit Kavuk

Majör
28 Ara 2020
150
52
75
LV
0

su sistemi içn aktf karbon taş vs ayarladm cocopeat kullandm toprak için cocopeat a 1 adet küçül bitki ektim bir kaç saklanma alanı oluşturdum besledim ama sprey sıktığımda su damlaları oluşmuyor yani sadece camlarda oluşuyor su nasıl karşılıyıcaklar
tamam güzel olmuş
camlarda oluşmasına gerek yok
onlar yedikleri besinden karşılarlar
verdiğiniz besinin üstüne 1 fıs sıkarak su sağlayabilirsiniz

Verschossen

Asker
9 Tem 2021
326
52
155
Ödüller
2
LV
1

rica ederim fotoğraf eklerseniz sevinirim
Yemek yerken çok güzel gözüküyorlar, ortadaki bitkinin üstüne tırmanıyorlar sürekli sebebi nedir bunun?
Köprü dekorunun atlında, onun karşısındaki yerin altında, soldaki taş ve köşede yine saklanma alanları var baya, ayrıca saklanma alanlarının ağzında 10 dan fazla yeni doğmuş yavru da gördüm.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2021-08-26 at 21.40.19 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2021-08-26 at 21.40.19 (1).jpeg
    91.6 KB · Görüntüleme: 371
  • WhatsApp Image 2021-08-26 at 21.40.19 (2).jpeg
    WhatsApp Image 2021-08-26 at 21.40.19 (2).jpeg
    139.1 KB · Görüntüleme: 328
  • WhatsApp Image 2021-08-26 at 21.40.19.jpeg
    WhatsApp Image 2021-08-26 at 21.40.19.jpeg
    73.7 KB · Görüntüleme: 311

Verschossen

Asker
9 Tem 2021
326
52
155
Ödüller
2
LV
1

Yemek yerken çok güzel gözüküyorlar, ortadaki bitkinin üstüne tırmanıyorlar sürekli sebebi nedir bunun?
Köprü dekorunun atlında, onun karşısındaki yerin altında, soldaki taş ve köşede yine saklanma alanları var baya, ayrıca saklanma alanlarının ağzında 10 dan fazla yeni doğmuş yavru da gördüm.
+ olarak
pul balık yemini çok sevdiklerini gördüm her gün veriyorum ve nemlendiriyorum.

Verschossen

Asker
9 Tem 2021
326
52
155
Ödüller
2
LV
1

Foruma yükleyemediğim için youtube kanalına yükleyerek linkini atayım dedim beslenme anını videoya çektim isterseniz göz atabilirsiniz.

Users who are viewing this thread

Üst Alt