Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Kara kaplumbağası

• Konbuyu başlatan Beko
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 0:17

Beko

Süper Majör
17 Ocak 2022
274
110
140
Ödüller
2
LV
1

Merhabalar dışarıdan canlı alıp bakmak genelde olumsuz sonuçlanıyor bunu biliyorum ( karıncalar hariç) ama sezonun ilk yavrularından bir kara kaplumbağası buldum ve beslemek istiyorum yeterli büyüklükte kaba torf ve su kabı koydum nemlendirme yaptım ve her türlü sebzeyi vermeyi deneyecem eğer tavsiyeniz varsa öğrenmek isterim

Benzer konular

3637

Yumurta
16 Nis 2020
151
30
15
Ödüller
14
22
LV
4

Dikkat et temizlemediysen bacak aralarındaki keneler sana geçebilir kenelerin taşıdığı hastalıklar;

Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA), Lyme hastalığı, Q ateşi, Kene kaynaklı ensefalit, Akdeniz benekli ateşi, Monositik erlihyoz, Granülositik erlihyoz, Babezyoz olarak sıralanabilir.

Ayrıca temizleyeyim dersen de hayvanı öldüredebilirsin.

Bogachanturk

Majör
22 Kas 2021
178
96
75
LV
0

Annemlerin yaşadığı sitede tosbağa var. Kafasına göre takılıyor. Bazen evin balkonunun önüne gelip duruyor. Babam da aşağı inip besliyor. Bu sene iki yavrusu ile gelmiş. Nacizane olarak doğadan bu canlıları koparmayın. İşin kene boyutu ayrı. Ve yavrunun doğadan koparılarak beslenmesi ayrı sıkıntı olabilir.
Saygılarla

Thunder

Alate
Deneyimli Hobici
26 Tem 2020
407
223
225
Ödüller
6
LV
3

Merhabalar dışarıdan canlı alıp bakmak genelde olumsuz sonuçlanıyor bunu biliyorum ( karıncalar hariç) ama sezonun ilk yavrularından bir kara kaplumbağası buldum ve beslemek istiyorum yeterli büyüklükte kaba torf ve su kabı koydum nemlendirme yaptım ve her türlü sebzeyi vermeyi deneyecem eğer tavsiyeniz varsa öğrenmek isterim
Kaba torf ve su kabı koymakla olmuyor maalesef, uvb lamba, ısıtıcı lamba, kalsiyum ve multivitaminde kullanmak zorundasınız. Doğadaki canlı doğaya aittir her zaman bunu unutmayalım

Users who are viewing this thread

Üst Alt