Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Karınca Kargolama

Emre Günsan

Asker
6 Haz 2020
322
131
185
Ödüller
3
LV
2

Arkadaşlar merhaba daha önce hiç karınca kargolamadım ve bazı kolonilerimi satmayı düşünüyorum.
forumda bir iki şey okumuştum ama tecrübeli ve detaylı anlatabilecek arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Benzer konular

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
976
487
325
Ödüller
13
LV
4

Mümkünse plastik tüp kullan pamuğu da karıncaların sığabileceği yere kadar ittir alanı azaltabildiğin kadar azalt tüpü de balonlu naylon vb bir şey ile sarmanı bu dönem havalar soğuk olduğu için strafor vb bir şey kullanmanı kullanmanı tavsiye ederim

Onlorot

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
Sponsor
1 May 2020
922
671
375
Ödüller
16
LV
5

Şimdiden söyleyeyim bu tüpe özel bir koli kutu bulman gerekiyor. Onun içine hava balonlu poşet gibi bir şeye sararak tüp koyman ve kutunun içerisinde hareket etmeyecek şekilde sabitlemen gerekiyor. Bir de birkaç kere kutunun da dışına sararsan iyi olur. Daha 2 gün önce bana bir arkadaş yazdı rastgele bir satıcıdan messor almış ve tüp kırık bir şekilde gelmiş işçiler her yere dağılmış kraliçe de çok strese girmiş toparlamak zor oldu. Lütfen bunlara dikkat edelim. Masraftan kaçacağız diye canlıların canına kıymayalım.

Emre Günsan

Asker
6 Haz 2020
322
131
185
Ödüller
3
LV
2

Şimdiden söyleyeyim bu tüpe özel bir koli kutu bulman gerekiyor. Onun içine hava balonlu poşet gibi bir şeye sararak tüp koyman ve kutunun içerisinde hareket etmeyecek şekilde sabitlemen gerekiyor. Bir de birkaç kere kutunun da dışına sararsan iyi olur. Daha 2 gün önce bana bir arkadaş yazdı rastgele bir satıcıdan messor almış ve tüp kırık bir şekilde gelmiş işçiler her yere dağılmış kraliçe de çok strese girmiş toparlamak zor oldu. Lütfen bunlara dikkat edelim. Masraftan kaçacağız diye canlıların canına kıymayalım.
plastik tüp kullandığım için kırılmaz diye düşünüyorum. şunu anlamadım bitek içinde hava olan poşetin vs içinde tüpü nasıl sabit yapıcam.

benim eskiden okuduğum bir yazıda kolinin içini pamukla dolduruyordu tüp hareket etmeyecek kadar

Onlorot

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
Sponsor
1 May 2020
922
671
375
Ödüller
16
LV
5

plastik tüp kullandığım için kırılmaz diye düşünüyorum. şunu anlamadım bitek içinde hava olan poşetin vs içinde tüpü nasıl sabit yapıcam.

benim eskiden okuduğum bir yazıda kolinin içini pamukla dolduruyordu tüp hareket etmeyecek kadar
İşte herhangi bir şekilde sabitleyin pamuk, gazete vb.

16 Haz 2020
534
405
325
LV
0

ha birde kargo şirketleri canlı hayvan taşımıyorlar, karınca var dersenb sıkıntı çıkarabilirler, onun yerine bir nesne ismi vermen daha dpğru olacaktır (örn:biblo,süsü eşyası,bardak vb...)

Onlorot

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
Sponsor
1 May 2020
922
671
375
Ödüller
16
LV
5

Ben gönderim yaparken cam test tüpü diyorum, kırılgan işaretini de yapıştırmalarını rica ediyorum o kadar.

Users who are viewing this thread

Üst Alt