Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Karınca ölü hamam böceği yermi

enesssss

Yumurta
24 Mar 2023
8
1
15
LV
0

messor kraliçesi buldum ama olduğum şehirde canlı yemci yok ve bizim evde kalorifer böceği var onları toplayıp boynunu kırıp karıncaya versem yada poposunu koparıp versem olurmu
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

hamam böceği maksimum 1 ila 2 derece arası küçük

xHE4RT

Majör
11 Nis 2021
120
74
75
LV
0

messor kraliçesi buldum ama olduğum şehirde canlı yemci yok ve bizim evde kalorifer böceği var onları toplayıp boynunu kırıp karıncaya versem yada poposunu koparıp versem olurmu

Dışarıdan canlı yem vermenizi tavsiye etmiyorum. Çünkü parazitli veya ilaçlı olma riski yüksektir hele ki şehir merkezindeyseniz. Tohum ile de besleyebilirsiniz çok daha güvenli olur fakat canlı yeme nazaran daha yavaş gelişim alacaksınız.

enesssss

Yumurta
24 Mar 2023
8
1
15
LV
0

Dışarıdan canlı yem vermenizi tavsiye etmiyorum. Çünkü parazitli veya ilaçlı olma riski yüksektir hele ki şehir merkezindeyseniz. Tohum ile de besleyebilirsiniz çok daha güvenli olur fakat canlı yeme nazaran daha yavaş gelişim alacaksınız.
yumurta yada kıyma versem olurmu protein açısından

Thunder

Alate
Deneyimli Hobici
26 Tem 2020
408
223
225
Ödüller
6
LV
3

Haşlanmış yumurta beyazı, salam verebilirsiniz ama verdiğiniz besinleri çok geçmeden alın

sekizli

Pupa
28 Ağu 2020
29
13
30
38
LV
0

Onlar da canlı, boynunu kırmak falan gibi tabirler hoş olmamış. Bu konuda biraz hassasiyet gösterelim Enes kardeşim. Benim oğlumun adı da Enes, siz de Enes olunca samimiyetle yazdım, kızmayın lütfen.

xHE4RT

Majör
11 Nis 2021
120
74
75
LV
0

Onlar da canlı, boynunu kırmak falan gibi tabirler hoş olmamış. Bu konuda biraz hassasiyet gösterelim Enes kardeşim. Benim oğlumun adı da Enes, siz de Enes olunca samimiyetle yazdım, kızmayın lütfen.
Boynunu kırayım derken muhtemelen öldürüp vermeyi kastetmiş. Evet, öldürüp vermesi çok daha iyi olacaktır. Messor kolonisi belli bir seviyeye gelmeden canlı bir hamamböceği ile baş edemez. Hele ki canlı yem brood bölgesine girerse o zaman çok strese girebilirler.

enesssss

Yumurta
24 Mar 2023
8
1
15
LV
0

Boynunu kırayım derken muhtemelen öldürüp vermeyi kastetmiş. Evet, öldürüp vermesi çok daha iyi olacaktır. Messor kolonisi belli bir seviyeye gelmeden canlı bir hamamböceği ile baş edemez. Hele ki canlı yem brood bölgesine girerse o zaman çok strese girebilirler.
Tamam

Users who are viewing this thread

Üst Alt