Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Karıncalar Atıklarını Nereye Atmayı Tercih Eder?

gokhan01110

Süper Majör
29 Haz 2020
168
61
105
28
LV
0

Haydaaa benim karıncalar tuzu taşıyorlar tüpe ? Tuzada ilgi oluştu umarım yumurta sanmadilar ?
15959353232354331179409576669586.jpg

gokhan01110

Süper Majör
29 Haz 2020
168
61
105
28
LV
0

İlgimi çekti doğrusu. Belki de atık alanı oluşturup oraya depolayacaklar. Tuz sayesinde de parazit oluşmayacak. Çok mantıklı senaryo bence ? deneyimlerinizi bizimle de paylaşmayı unutmayın.?
Valla şuan tüpün içine giden boruda tutuyorlar şuan ama baya baya taşıyorlar hiç kalmicak kadar taşınacak gibi duruyor ?
Bu konu hakkında bilgili kişiler yazsın ben memleketten gidecem uzun bir süre olmucam çöp olacaksa hiç koymayim alım veya tuzun bir zararı olur mu

Monomer

Majör
13 Haz 2020
89
29
80
LV
0

Valla şuan tüpün içine giden boruda tutuyorlar şuan ama baya baya taşıyorlar hiç kalmicak kadar taşınacak gibi duruyor ?
Bu konu hakkında bilgili kişiler yazsın ben memleketten gidecem uzun bir süre olmucam çöp olacaksa hiç koymayim alım veya tuzun bir zararı olur mu
Benim bu konuda bir bilgim yok maalesef. Sadece tahmin yürüttüm. İyi eğelenceler.

Thunder

Alate
Deneyimli Hobici
26 Tem 2020
407
223
225
Ödüller
6
LV
3

Tuzu nemi içerde tutmak için kullanıyorlardır büyük ihtimalle, benim outworldümde ince kum var o kumları yuvanın ağzına taşıdılar bunun tek bir sebebi içerdeki nemi tutmak için kullandıklarını düşünüyorum

Thunder

Alate
Deneyimli Hobici
26 Tem 2020
407
223
225
Ödüller
6
LV
3

Outworldu nasıl yaptınız kaç liraya mal oldu??
Çikolatalı bayram şekerleri olur ece marka şeffaf pleksi bir kabı olur onların ondan yaptım. Güzel bir bilgi: kullandığınız kaplarda yapışkanlı etiketleri kadlırdıktan sonra yapışkanlık kalır onu gidermek için kadınların oje çıkarmak için kullandığı asetonu pamuğa sürüp silin anında yapışkanlık ortadan kaybolur ;)
3-ece.jpg

MiboReiZ

Media
19 Tem 2020
98
18
50
LV
0

Çikolatalı bayram şekerleri olur ece marka şeffaf pleksi bir kabı olur onların ondan yaptım. Güzel bir bilgi: kullandığınız kaplarda yapışkanlı etiketleri kadlırdıktan sonra yapışkanlık kalır onu gidermek için kadınların oje çıkarmak için kullandığı asetonu pamuğa sürüp silin anında yapışkanlık ortadan kaybolur ;)
Ekli dosyayı görüntüle 3554
Teşekkürler.

Emre Günsan

Asker
6 Haz 2020
322
131
185
Ödüller
3
LV
2

doğada da aynı koloninin birden fazla yuva ağzı açma sebebi bu diye biliyorum nem çok olunca yuvanın ağzını genişletmek yada başka tüneller açmak zorunda kalıyorlar. büyük yuva ağzının savunulması zor olduğundan genelde bir koloninin 3-5 giriş çıkışı oluyor yağmur yağınca açıp kapatıyorlar kendilerine göre. Bence

Users who are viewing this thread

Üst Alt