Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Rehber Karıncalar için Jöle Tarifi

hulagu

Asker
2 Haz 2020
325
139
185
LV
0

kdlogo.png

Evet arkadaşlar youtubede illaki görmüşsünnüzdür karıncalara jöle verdiklerini yapımı çok kolay şimdi size normal şekerli tarifi vereceğim şuan kafadan yazacağım benim ihtiyacım yok, pek gerek olduğunuda düşünmüyorum çok büyük koloniniz yoksa eğer.

Malzemeler:
-Su
-Jelatin yaprak veya toz yaprak jelatin biraz pahalıdır.
-Şeker

Bire bir ölçüde şekeri kaynatıyoruz örnk: 1 bardak şeker 1 bardak su oranlar size bağlı isterseniz şekeri arttır bilirsiniz.
sonra jelatinimizi soğuk suda eritiyoruz kaynamış şerbete ekliyoruz ama çok hızlı bir şekilde karıştırıyoruz mümküse telle sonra kullanacağımız kaba koyup buz dolabına donması için bırakıyoruz.
Oranlar size bağlı jelatin hayvansal bir gıdadır ne kadar ekler seniz o kadar sert olur az ekler senenizde yumuşak olur karıncaların içine batmayacağı şekilde ayarlaya bilirsiniz.

Benzer konular

ekones1

Süper Majör
21 May 2020
119
88
105
LV
0

Evet arkadaşlar youtubede illaki görmüşsünnüzdür karıncalara jöle verdiklerini yapımı çok kolay şimdi size normal şekerli tarifi vereceğim şuan kafadan yazacağım benim ihtiyacım yok
Pek gerek olduğunuda düşünmüyorum çok büyük koloniniz yoksa eğer.
Malzemeler
-su
-Jelatin yaprak veya toz yaprak jelatin biraz pahalıdır.
-Şeker
bire bir ölçüde şekeri kaynatıyoruz örnk: 1 bardak şeker 1 bardak su oranlar size bağlı isterseniz şekeri arttır bilirsiniz.
sonra jelatinimizi soğuk suda eritiyoruz kaynamış şerbete ekliyoruz ama çok hızlı bir şekilde karıştırıyoruz mümküse telle sonra kullanacağımız kaba koyup buz dolabına donması için bırakıyoruz.
Oranlar size bağlı jelatin hayvansal bir gıdadır ne kadar ekler seniz o kadar sert olur az ekler senenizde yumuşak olur karıncaların içine batmayacağı şekilde ayarlaya bilirsiniz.
Protein ihtiyacınıda karşılar sanırım biraz.

3637

Yumurta
16 Nis 2020
150
30
15
Ödüller
14
22
LV
4

Jelatin yerine buğday nişastası + un karışımı da kullanılabilir aynı puding akıcılığı oluyor buzdolabında tutarsın ve çıkarıp çıkarıp verebilirsin bunu denemek lazım...

Users who are viewing this thread

Üst Alt