Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Karıncalar ilk yumurtalar

LastXeon

Yumurta
26 Şub 2022
4
4
15
LV
0

Geçen forumumda anlatmıştım ve üstünden 4 gün geçti hiç ellemedim. Şubat ayının sonunda bulduğum messor structorlar yumurtlamaya başladı. Aslında 1 hafta bekleyecektim ama dayanamadım bugün açtım ve tüplerdeki bazı karıncaların ağızında bişiler vardı tam olarak gözükmediği için bi tanesini elime aldım ve coverını açıp baktım beyaz beyaz şeker tanesi gibi ağzında bişiler taşıyordu ama parçalamış olabilir mi? Çok küçüktüler diğer tüpleri ellemedim ama onlarda da bazıları ağzında bazıları yerdeydi. Ve yumurtalar evreleri nedir ? Ne zamana kadar ilk işçi çıkar ?
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Arkdaşlar bütün tüplere bakmak için dayanamadım bidaha açtım ve hepsi yumurtlamış ve bitanesinin yakından fotoğrafını çektim paylaşmak istiyorum.
1646304407585.jpg

Son düzenleme:

Benzer konular

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,982
1,851
475
Ödüller
20
LV
5

Ortalama 1.5 2 ay diyebiliriz, tabiki süreç ortam şartlarına ve stres seviyesine bağlı olarak uzayabilir yada kısalabilir.. bendeki stresli bir tür olan formica rufibarbiste bile ilk işçi 37 günde çıktı yani uzun lafın kısası aynı titizlikle devam edip çok sık rahatsız etmez ve ortam sıcaklığıda iyi olur ise 40-45 gün içinde çıkabilir..

rlanta

Media
22 Şub 2022
88
71
50
Ödüller
1
LV
1

Geçen forumumda anlatmıştım ve üstünden 4 gün geçti hiç ellemedim. Şubat ayının sonunda bulduğum messor structorlar yumurtlamaya başladı. Aslında 1 hafta bekleyecektim ama dayanamadım bugün açtım ve tüplerdeki bazı karıncaların ağızında bişiler vardı tam olarak gözükmediği için bi tanesini elime aldım ve coverını açıp baktım beyaz beyaz şeker tanesi gibi ağzında bişiler taşıyordu ama parçalamış olabilir mi? Çok küçüktüler diğer tüpleri ellemedim ama onlarda da bazıları ağzında bazıları yerdeydi. Ve yumurtalar evreleri nedir ? Ne zamana kadar ilk işçi çıkar ?
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Arkdaşlar bütün tüplere bakmak için dayanamadım bidaha açtım ve hepsi yumurtlamış ve bitanesinin yakından fotoğrafını çektim paylaşmak istiyorum.
Ekli dosyayı görüntüle 11847
Selamlar, benimde bir messor kraliçem bulunuyor ve onunda aynı şekilde ağzında taşıma durumu var. Fakat bu korkulacak bir durum değil, çünkü bunu sürekli yapıyor. Bu beslenme veya aşırı ilgi gösterme durumu olabilir. Yumurtalar değişebilse de 1.5-2 ayda çıkmakta ortalama. Ona yapman gereken tek şey, coverini kapatıp 3-4 hafta hiç ellemeden bekletmen. 3-4 Hafta sonra kısa bir kontrol için açabilirsin. Zaten sürekli yumurta sayın artacaktır. Ayrıca, yumurtalarının bazılarını yediğini (sayıda azalma), bazılarını yemediğini görürsen bu dölsüz olan yumurtaları yediğine işaret olabilir. Yani aslında korkulacak bir durum yok demektir. Her zaman burada yardım isteklerine açığız, istediğin zaman konu açabilirsin :)

Users who are viewing this thread

Üst Alt