Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Karıncalar Kırmızı Körü Değil mi?

nichtzz

Süper Majör
19 Haz 2021
289
75
110
Ödüller
2
LV
1

arkdaşlar kırmızı kitap cildi ile tüpleri coverlıyorum dışarıyı göremezler değil mi böyle bir şansları yok yani

Son düzenleme:

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

@F. Praténsis geçen günlerde bu renkler konusu hakkında birşey paylaşmıştı.. sanırım kırmızı rengi siyah olarak algıyorlar

16 Haz 2020
534
405
325
LV
0

en iyi tercih siyah karton ile cover yapmak bence, acemi değilseniz, izlemeye merakınız çok kalmamışsa siyah cover iyidir, kırmızı kitap ciltleri biraz pembeye kaçıyo o yüzden i kat sararsanız iyi olur, birde formicinae familyası için kullanmayın onlar ışığı ve gölgeyi diğer familyalara göre daha çok hissediyorlar (örn: messor pek etkilenmez kırmızı altında ışıktan fakat Formica kraliçesi deliye dönecekti.)

nichtzz

Süper Majör
19 Haz 2021
289
75
110
Ödüller
2
LV
1

en iyi tercih siyah karton ile cover yapmak bence, acemi değilseniz, izlemeye merakınız çok kalmamışsa siyah cover iyidir, kırmızı kitap ciltleri biraz pembeye kaçıyo o yüzden i kat sararsanız iyi olur, birde formicinae familyası için kullanmayın onlar ışığı ve gölgeyi diğer familyalara göre daha çok hissediyorlar (örn: messor pek etkilenmez kırmızı altında ışıktan fakat Formica kraliçesi deliye dönecekti.)
bende diyorum ulan bu formica neden böyle bir sağa bir sola koşuyor pamuğu kopartıyor farklı cover yapıyım çok sağ olun yaa

❀mia

Kraliçe
27 Eyl 2020
738
329
325
Ödüller
8
LV
3

bende diyorum ulan bu formica neden böyle bir sağa bir sola koşuyor pamuğu kopartıyor farklı cover yapıyım çok sağ olun yaa
Formicalar bu konuda çok hassas asitleri ile kendilerini stresteyken öldürebiliyorlar siyah bir kılıf ile titreşim olmayan bir yere bırakın 1 - 1.5 ay sonra kontrol edin

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

formicinae familyası için kullanmayın onlar ışığı ve gölgeyi diğer familyalara göre daha çok hissediyorlar (örn: messor pek etkilenmez kırmızı altında ışıktan fakat Formica kraliçesi deliye dönecekti.)

Formicaların eşşek gibi kocaman gözleri var o görmesinde benmi göreyim :D

Metehan

Asker
15 Ara 2020
363
177
185
Ödüller
3
21
LV
2

Catalar türkiyedeki en iyi gören tür diye biliyorum normalde sadece kraliçe karıncalarda 5 göz bulunur (2 yanda 3 üstte) fakat cataglyphis işçilerinde de bu gözler bulunur benimkiler daha yaklaşırken hareketleniyorlar

16 Haz 2020
534
405
325
LV
0

Catalar türkiyedeki en iyi gören tür diye biliyorum normalde sadece kraliçe karıncalarda 5 göz bulunur (2 yanda 3 üstte) fakat cataglyphis işçilerinde de bu gözler bulunur benimkiler daha yaklaşırken hareketleniyorlar
fotoreseptör tüm formicinae familyasında var, tüm familyaya 5 gözlü demek yanlış olmaz aslında ama cata iyi fprmica kötü diyebilecek kadar ayrıntılı bilgilerim yok maalesef, bunu kanıtlayamam :(

Metehan

Asker
15 Ara 2020
363
177
185
Ödüller
3
21
LV
2

fotoreseptör tüm formicinae familyasında var, tüm familyaya 5 gözlü demek yanlış olmaz aslında ama cata iyi fprmica kötü diyebilecek kadar ayrıntılı bilgilerim yok maalesef, bunu kanıtlayamam :(
Formicalar da iyi görüyordur ama birkaç belgeselden yola çıkarak cataların daha iyi gördüklerini tahmin ettim silver ant yönünü gökyüzüne bakarak bulabilicek kadar iyi bir görüşe sahip birde kendim de gözlemlediğimde daha uzaktan insanları fark edebiliyorlar

Users who are viewing this thread

Üst Alt