Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Karıncalara Ekosistem Yapmak

18 Haz 2020
27
6
30
LV
0

Benim 15 karıncalı bir kolonim var. Evdeki akvaryumun içine toprak ve taş koydum. Test tüpünü ağzı açık bir şekilde akvaryuma koysam nasıl olur? Diyelim akvaryuma koydum test tüpünün arkasındaki su bitince tekrar doldurmak yerine ayrı bir tüpte versem nasıl olur?

ege kesilmez

Kraliçe
Yasaklanmış Üye
23 May 2020
913
286
275
LV
0

Ayrı bir tüpte versen olur engel olarak zeytin yağı bebek pudrası karışımı
veya vaselin karışımı kullanabilirsin

18 Haz 2020
27
6
30
LV
0

Sağolun hocam sizi de yoruyorum ama son bir sorum var. Diyelim ben suyu ayrı bir kapta verdim kraliçe bulunduğu yerden çıkıp oraya su içmeye gidecek mi?

Burhan28

Süper Majör
16 Haz 2020
227
90
140
LV
0

Sağolun hocam sizi de yoruyorum ama son bir sorum var. Diyelim ben suyu ayrı bir kapta verdim kraliçe bulunduğu yerden çıkıp oraya su içmeye gidecek mi?
1. tüpteki su bitince orayı karanlık yapan şeyi kaldırırsan ve yeni koyacağın sulu tüpü karanlık yaparsan kraliçe yer değiştirir diye düşünüyorum. Bu sayede ilk tüpü alabilirsin ve yeniden kullanabilirsin.

18 Haz 2020
27
6
30
LV
0

1. tüpteki su bitince orayı karanlık yapan şeyi kaldırırsan ve yeni koyacağın sulu tüpü karanlık yaparsan kraliçe yer değiştirir diye düşünüyorum. Bu sayede ilk tüpü alabilirsin ve yeniden kullanabilirsin.
Bunu duymuştum ama gerek var mı onu bilmiyorum yani yapmasam bu taşıma işini zararı olur mu

3637

Yumurta
16 Nis 2020
150
30
15
Ödüller
14
22
LV
4

Selamlar;
* Toprak ve taş muhtemelen test tüpüne taşınacaktır bu da küflü pis bir ortama sebebiyet verebilir akvaryuma deniz kumu veya akvaryum kumu vs. koymanızı öneririm bunuda taşırlar ama pislik ve küf oranı çok çok azalır yani kara ekosistemi yerine deniz kıyısı havası daha avantajlı olur birkaç dekorla da güzel durur.
* Test tüpünde su bitince etrafa bırakacağınız başka temiz test tüpüne su bitince geçişi yaparlar.

Users who are viewing this thread

Üst Alt