Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Karıncam Uzun Zamandır Yumurtlamıyor

Salihbey

Pupa
18 Nis 2021
30
6
30
LV
0

4 5 ay önce kraliçe karınca aldım ama hala yumurtlamadi ne yapmalıyım

Benzer konular

Thunder

Alate
Deneyimli Hobici
26 Tem 2020
407
223
225
Ödüller
6
LV
3

Bulmuş olduğunuz canlı kış ayına denk geldiğinden ötürü yumurtlamaması normal. Konum bilginizde İstanbul da oturuyorsunuz bende İstanbul da oturuyorum henüz daha koloniler uyanmadı istisnai durumlar olabilir. Sıcaklığın artması ile yumurtlayacaktır veya siz evde bir setup kurup sıcaklığı kademeli olarak arttırabilirsiniz bu şekilde yumurtlama gerçekleşebilir. Onun dışında canlı yumurtlayabilir fakat döllenmemiş de olabilir bu durumu yumurtaların gelişimini gözlemleyerek anlayabilirsiniz.

❀mia

Kraliçe
27 Eyl 2020
738
329
325
Ödüller
8
LV
3

Kış uykusuna denk geldiği için ve kış uykusuns yatırmadıysanız böyle sorunlar oluşabiliyor yapmanız gereken tüpü yaklaşık 24 derece sıcaklığa sabitlemek yumurtlayacaktır yakında

Salihbey

Pupa
18 Nis 2021
30
6
30
LV
0

IMG_20210420_134422.jpg

Yumurta koydum 2 gu oldu böyle şeyler var içeride

yyurdugul

Süper Majör
10 Nis 2021
249
114
140
Ödüller
3
LV
2

hava ısıtıcı gibi bir şeyse dikkat edin kraliçeyi kavuruursunuz

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

Derece ölçer onun etreafinda seffafimsi birşeyler var geçen gün yumurta sarısı koydum ondanmi acaba onlar hakkında bilginiz varmi
Probu ordan çıkarabilirsin gerek yok bu cinsi işçi çıkmadan beslemene de gerek yok uygun sıcaklıkta birkaç hafta karanlıkta rahatsız etmeden bırakırsan muhtamelen yumurtlayacaktır

Messor

Asker
27 Eyl 2020
350
128
185
Ödüller
3
LV
2

Pamuğu dahada büyüttüm yarında gidip muhabbet kuşu yemi alicam başka alternatif varmı tohum fln yaziyolar nereden bulurum buğday fln olurmu bu market gibi yerlerde satiliyo
Etrafında messor kolonisi varsa eğer. Onlarda bitkilerden tohum topluyorlardır o tohumları topkayıp verebilirsin

Users who are viewing this thread

Üst Alt