Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Karıncayla İç İçe Ne Beslenebilir

çaylakoski

Media
30 Mar 2021
32
10
50
LV
0

Yoksa eğer springtail şart isopod da eklenebilir ek olarak
Bu böcükler toprak içerisinde kendiliğinden de oluşuyor değil mi? Çünkü baktım masraf gitgide büyüyor. Oluşmuyorsa yapacak bir şey yok, dediğiniz gibi almam şart bu böcükleri. Mevzuyu çözdüm çünkü. Bu böcükler tıpkı akvaryumdaki faydalı bakterilerin suyu düzenleyip zararlılardan arındırması ve stabil dengede tutması gibi, toprağı da zararlı mantarlaşma vs den arındırıyor anladığım kadarıyla. Top böcüklerini çözemedim, onların faaliyeti nedir? Toprağı eşip havalandırmaya mı yardımcı oluyorlar yoksa canlı yem vazifesi mi görüyorlar karıncalar için?

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
989
497
325
Ödüller
13
LV
4

Bu böcükler toprak içerisinde kendiliğinden de oluşuyor değil mi? Çünkü baktım masraf gitgide büyüyor. Oluşmuyorsa yapacak bir şey yok, dediğiniz gibi almam şart bu böcükleri. Mevzuyu çözdüm çünkü. Bu böcükler tıpkı akvaryumdaki faydalı bakterilerin suyu düzenleyip zararlılardan arındırması ve stabil dengede tutması gibi, toprağı da zararlı mantarlaşma vs den arındırıyor anladığım kadarıyla. Top böcüklerini çözemedim, onların faaliyeti nedir? Toprağı eşip havalandırmaya mı yardımcı oluyorlar yoksa canlı yem vazifesi mi görüyorlar karıncalar için?
İsopodlar da çöplerin artıkların temizlenmesini sağlıyorlar illa şart değil ben sadece springtail kullanıyorum bunları evinizde saksı filan varsa toprağında vardır muhtamelen ayıklaması zor ayıklayıp çoğaltıp kullanabilirsiniz

Users who are viewing this thread

Üst Alt