Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Kış uykusu

kutguhan

Yumurta
11 Eki 2021
6
0
5
LV
0

Selamlar messor, tetramorium ve crematogaster kraliçelerim var kış uykusu icin buzdolabı uygun mudur 6 derece sabit alt kısım zaten

Benzer konular

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,986
1,858
475
Ödüller
20
LV
5

Çok sarsılmadığı sürece sıkıntı olmaz.. geçen hafta bende buzdolabına niyetlendim ama günlük hayatta çok sık kullandığımız için ne olur ne olmaz diyip güvenemedim kapağı açıp kapadıkça ışığı yanıp sönecek ve birazda sarsıntı derken kolonileri evin bodrum katına indirdim 10-14 derecede ışık görmeyen karanlık bir ortamda bıraktım.. gerçi benimde ilk kış uykusu deneyimim olacak sonuçlarını ve yılbaşını merakla bekliyorum :)

AsEtAxT

Süper Majör
20 Tem 2021
242
69
110
Ödüller
2
LV
1

Çok sarsılmadığı sürece sıkıntı olmaz.. geçen hafta bende buzdolabına niyetlendim ama günlük hayatta çok sık kullandığımız için ne olur ne olmaz diyip güvenemedim kapağı açıp kapadıkça ışığı yanıp sönecek ve birazda sarsıntı derken kolonileri evin bodrum katına indirdim 10-14 derecede ışık görmeyen karanlık bir ortamda bıraktım.. gerçi benimde ilk kış uykusu deneyimim olacak sonuçlarını ve yılbaşını merakla bekliyorum :)
Kış uykusunda olmalarına rağmen strese girerlermi hareket ettirince?

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,986
1,858
475
Ödüller
20
LV
5

Olayı şöyle özetlersek, hani ağustos böceği ve karınca hikayesi gibi yazın çalışırlar kışın dinlenirler.. kış uykusu derken tamamen yan gelip yatarak uyumuyorlar metobolizmaları yavaşlıyor ve iklim şartlarına ayak uydurup daha az enerji tüketmek için haraketsiz duruyorlar.. tecrübem değil sadece kendi kolonilerimi kış uykusuna yatırmadan önce araştırdıklarım ve öğrendiklerim, doğasında böyleler belki hobi ortamında tecrübesi olan biri daha iyi açıklayabilir :)

AsEtAxT

Süper Majör
20 Tem 2021
242
69
110
Ödüller
2
LV
1

Olayı şöyle özetlersek, hani ağustos böceği ve karınca hikayesi gibi yazın çalışırlar kışın dinlenirler.. kış uykusu derken tamamen yan gelip yatarak uyumuyorlar metobolizmaları yavaşlıyor ve iklim şartlarına ayak uydurup daha az enerji tüketmek için haraketsiz duruyorlar.. tecrübem değil sadece kendi kolonilerimi kış uykusuna yatırmadan önce araştırdıklarım ve öğrendiklerim, doğasında böyleler belki hobi ortamında tecrübesi olan biri daha iyi açıklayabilir :)
Tamamdır teşekkür ederim bilgilendirici oldu benim için ben tamamen uyuduklarını sanıyordum :D

Users who are viewing this thread

Üst Alt