Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Kolay Kraliçe Bulma

• Konbuyu başlatan krem
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 0:07

krem

Yumurta
26 Tem 2021
3
0
5
LV
0

Yeni başlıyorum aşırı bilgiye sahip değilim acaba en kolay Kraliçe bulma yolu nedir yada nerelerde daha çok bulunur yardimci olursaniz sevinirim.

Benzer konular

Vitalis

Media
8 Haz 2020
76
23
50
LV
0

En kolay görebileceğin yerlerde aramak bence en kolay kraliçe bulma yolu. Akşam hava karardıktan sonra ışıkların altına bakabilirsin. Rüzgardan veya yağmurda bazı türleri bulma ihtimalini arttırır. Yani rüzgardan ve yağmurdan sonra yürüyüş yap. Belirli bir süreden sonra zaten sürekli gözün kraliçe aramaya başlayacak. Kraliçe bulmak için sabırsızlanma bu hobideki en önemli şey sabır.

8 Haz 2021
369
136
185
Ödüller
3
LV
2

yağmur sonrasında hava biraz sıcak oluyorya o zamanlarda bulursun mesela bazıları akşam vakiti beyaz bir örtü seriyor ve o ortüye yeşil ışık veriyorlardı belli bir değerleri vardır mutlaka ışığın öyle bir tuzak yapılabilir veya hava karardıktan sonra güçlü sokak lambalarının altlarında olabiliyorlar vs. böyle çok teknik var ama bu iş şans hacı

8 Haz 2021
369
136
185
Ödüller
3
LV
2

En kolay görebileceğin yerlerde aramak bence en kolay kraliçe bulma yolu. Akşam hava karardıktan sonra ışıkların altına bakabilirsin. Rüzgardan veya yağmurda bazı türleri bulma ihtimalini arttırır. Yani rüzgardan ve yağmurdan sonra yürüyüş yap. Belirli bir süreden sonra zaten sürekli gözün kraliçe aramaya başlayacak. Kraliçe bulmak için sabırsızlanma bu hobideki en önemli şey sabır.
katılıyorum

Tibuk

Kraliçe
Deneyimli Hobici
20 Nis 2021
569
499
375
Ödüller
9
LV
3

Yaz aylarında 21.00-23.00 arası uçuş yapan cinsler genelde ışıklara yöneliyorlar. Bu vakitlerde sokak lambaları altı, balkon lambası açıksa balkon aranabilir. Son 3 yıldır kraliçe aramama dahi gerek kalmıyor. Bahsettiğim saatlerde ışıklara gelen kraliçeler ile yetinebiliyorum. Ve sadece balkonumdan o kadar fazla cins ve tür buldum ki 5 yıl sokak sokak gezsem bu kadar bulabileceğimi sanmıyorum.

captain

Media
5 May 2021
173
43
55
LV
0

Yaz aylarında 21.00-23.00 arası uçuş yapan cinsler genelde ışıklara yöneliyorlar. Bu vakitlerde sokak lambaları altı, balkon lambası açıksa balkon aranabilir. Son 3 yıldır kraliçe aramama dahi gerek kalmıyor. Bahsettiğim saatlerde ışıklara gelen kraliçeler ile yetinebiliyorum. Ve sadece balkonumdan o kadar fazla cins ve tür buldum ki 5 yıl sokak sokak gezsem bu kadar bulabileceğimi sanmıyorum.
kaçıncı katta oturuyorsu. daha doğrusu 2 3 4. katlara kadar çıkabilirlermi kraliçeler.

Yushlen

Kraliçe
Emektar
20 May 2021
389
370
275
Ödüller
5
20
LV
2

Bizim evin yakınlarında bir bahçe var,aynı zamanda balkonumuzda da bir koloni var hangisinden geldiler bilmiyorum ama birkaç hafta önce 60 civarı kraliçe balkona ve salona girmişti

Users who are viewing this thread

Üst Alt