Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Koloniye veda

Luridrex

Yumurta
27 Nis 2022
1
0
5
LV
0

Merhabalar yeniyim buralarda. 2 sene önce alakasız bir mevsim ve saatte karantina dönemlerinde akşam karanlıkta yerde gezninen bir böcek gördüm ve acaba kraliçe mi diye aldım yanıma. Büyük ihtimalle yuva bulamamış yorgun düşmüş yavaş yavaş dolanıyordu. Aldım bir kaç gün sonra da deney tüpü buldum ve yaşam alanını hazırladım. Hiçbir bilgim yoktu ama dogru yapmıştım ve yumurtlamıştı. Uzun bir süre yumurtaların çıkmasını bekledim sonunda çıktı. Çok seviyordum arada bir bakıp seviyordum. Bir akvaryuma koydum orada iki tüp vardı sırayla sularını değiştiriyordum. Bu arada kraliçe bazen akvaryumda ki taşın altına bazende tüpte oluyordu. Bir iki aydır üniversite dolayısı ile memlekette bırakıp gittim. Susuz kalmışlar bugun geldim ve yaklaşık 150-250 kadar karınca ölmüştü. Çok üzüldüm sizinle de paylaşmak istedim. Ramazan ayında susuzluğu vesaire anlamaya çalışırken onları susuz bıraktım. Belki o gün almasaydım yuva bulamayıp ölecekti. Belki ona can vermiştim güzel bir koloni olmuşlardı. Ama yeterince ilgilenemedim canı da verdiğim gibi almış oldum. Bu aylarda buralarda bulabildiğim kadar kraliçeye hayat vereceğim ve ilk kraliçemi de asla unutmayacağım. Hepinize kolay gelsin. Hayatınızda başarılar dilerim…

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    210.1 KB · Görüntüleme: 143
  • image.jpg
    image.jpg
    278.9 KB · Görüntüleme: 138