Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Kopyala - yapıştır özelliği

Berk1497

Pupa
8 Ocak 2022
59
47
30
LV
0

Kopyala yapıştır özelliği olmadığı için rehber ve makale yazılarını üyeler paylaşamaz oluyor. Sadece editörlerin paylaşıma müsaade edilmiş gibi bir durum oluyor. Hadi kopyalama bilgi hırsızlığı (!) için olmamış olsun. Yapıştırma özelliği niçin gelmiyor?

Benzer konular

3637

Yumurta
16 Nis 2020
151
30
15
Ödüller
14
22
LV
4

Yapıştırma özelliği zaten açık bulunmakta ama sadece CTRL+V komutuyla çalışıyor telefondan kopyalama ve yapıştırma adımlarını aynı anda yaparsanız doğal olarak yapıştırma işlemini yürütemezsiniz, onu yerine klavye açık iken üst seçeneklerden bu işlemi uygulayın ayrıca neden ünlem koyulmuş anlamadım zaten bilgi hırsızlıkları çokca olduğu için getirildi en ufak bir şey bile telife girerken bizim telif çıkartmamız gayet olağan sadece editörlere vermemiz de doğal.

Berk1497

Pupa
8 Ocak 2022
59
47
30
LV
0

Rehber içeriklerin bir çoğu zaten bir yerlerden kopyalanarak düzenlenmiş içerikler, ki öyle olmak zorunda yoksa uydurulmuş demektir. Kopyalamak sorunlu bir şey değil, zaten bu bilgiler paylaşılmak için yazılmıyor mu? Mesele kopyalanan bilgiye referans verilmemesi. Buna uyulduktan sonra kopyalamak neden hırsızlık olsun?

3637

Yumurta
16 Nis 2020
151
30
15
Ödüller
14
22
LV
4

Rehber içeriklerin bir çoğu zaten bir yerlerden kopyalanarak düzenlenmiş içerikler, ki öyle olmak zorunda yoksa uydurulmuş demektir. Kopyalamak sorunlu bir şey değil, zaten bu bilgiler paylaşılmak için yazılmıyor mu? Mesele kopyalanan bilgiye referans verilmemesi. Buna uyulduktan sonra kopyalamak neden hırsızlık olsun?

İlk olarak kopyalanarak değil çoğunluk konularımız **çeviri** çalışmasıdır çeviri çalışmaları her ne olursa olsun telife tabidir her konu için belirli bir zaman ve vakit harcanmakta harcanmasa şuan 2000 tane konu olurdu. 2. si çoğunluk konularımız bakım rehberlerinden oluştuğu için sanki özgün yazılar yokmuş havasına itilmeye çalışılmış yeni başlayan bilgi arşivimize göz atmış olsaydınız %90 özgün içerikli yazılarımıza ve özellikle yazılarıma ulaşırdınız, son olarakta referans verilmemesi cümlenize sadece tebessüm etmek istiyorum.

https://karincadunyasi.com/forum/ko...olonilerinin-yasam-stilleri-stratejileri.634/ bunun gibi çoğu konumuzda referans veya kaynak var sizin yaptığınız bilmeden atıp tutmak zaten önceden de konunun nereye iteleceği belliydi :)

3637

Yumurta
16 Nis 2020
151
30
15
Ödüller
14
22
LV
4

Son zamanlarda güncellenen önemli konulara da göz atabilir üyelerimiz şu konunun %75 ini ben yazdım ve güncelledim geriye kalan uçus mevsimleri ve ek bilgiler referans olarak verilmiş.

3637

Yumurta
16 Nis 2020
151
30
15
Ödüller
14
22
LV
4

Daha da ek açıklama isterseniz kitap firmaları gidip Victor Hugonun herhangi bir kitabının çevirisini yapıyor + telif atıyor + parayla satıyor, biz sadece editörlerin emeklerini savunmaktayız konuların bütün hakları editörlerimize aittir ve isterlerse her yere taşıyabilirler.

Berk1497

Pupa
8 Ocak 2022
59
47
30
LV
0

Dediğim şey sizin ya da konu açanların referans vermemesi değil efendim. Foruma ya da konu açanlara vs laf etme niyetinde de değilim. Gayet güzel benim de kullandığım ve yararlandığım bir forum burası. Hoşuma gitmeyen ve benimle beraber birçok kişinin de hoşuna gitmeyen bir özelliği dillendirdim hepsi bu.
Kopyalamak bilgi hırsızlığı değil, kopyalanan şeye ref verilmemesi bilgi hırsızlığıdır diyorum. Burdan bir üyenin kopyalaması bilgi hırsızlığı değil ref vermemesi bilgi hırsızlığıdır diyorum. Eleştiriye açık olmalısınız bence. Benim amacım yermek değil, gelişmesine katkı sağlamak. Belki giriş üslubum uygun olmamış olabilir, biraz kızdığım için öyle girdim, kusura bakmayınız.

3637

Yumurta
16 Nis 2020
151
30
15
Ödüller
14
22
LV
4

Dediğim şey sizin ya da konu açanların referans vermemesi değil efendim. Foruma ya da konu açanlara vs laf etme niyetinde de değilim. Gayet güzel benim de kullandığım ve yararlandığım bir forum burası. Hoşuma gitmeyen ve benimle beraber birçok kişinin de hoşuna gitmeyen bir özelliği dillendirdim hepsi bu.
Kopyalamak bilgi hırsızlığı değil, kopyalanan şeye ref verilmemesi bilgi hırsızlığıdır diyorum. Burdan bir üyenin kopyalaması bilgi hırsızlığı değil ref vermemesi bilgi hırsızlığıdır diyorum. Eleştiriye açık olmalısınız bence. Benim amacım yermek değil, gelişmesine katkı sağlamak. Belki giriş üslubum uygun olmamış olabilir, biraz kızdığım için öyle girdim, kusura bakmayınız.
Dostum nasıl uslupla girerseniz öyle karşılığını alırsınız hala daha yanlış yerlere itiyorsunuz eleştiriye açık olmasak şuan konun arşive çekilmişti, bütün platformlarımızda şikayet alanlarımız var hatta personellerin bile şikayet hakkı var umarım anlıyorsundur.

Users who are viewing this thread

Üst Alt