Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Kozasız Cataglyphis Nodus

Metehan

Asker
15 Ara 2020
363
177
185
Ödüller
3
21
LV
2

100 işçili kolonimde koza örmeden gelişmiş bir yavru gördüm cata cinsinde bu nasıl mümkün olabiliyor bilen varsa yazabilir çekebildiğim en net fotoğrafı da ekledim

Ekli dosyalar

• 20210420_150254.jpg
    20210420_150254.jpg
    160.4 KB · Görüntüleme: 207

Benzer konular

14 May 2020
455
174
185
Ödüller
4
LV
2

Bir şekilde kozası zarar görüp erken açmış olabilirler mi? Hiç rastlamadım rastlayan da duymadım açıkçası böyle birşeye ama herşey olabiliyor. 10 seneyi aşkın hobide olan bir abim de şimdiye kadar bir kez kanatlı messor işçisi çıkarmış kolonisinde. Belki bu da bir genetik hata mutasyon falandır.

Burhan 28

Asker
28 Tem 2020
382
174
185
Ödüller
3
LV
2

Bir şekilde kozası zarar görüp erken açmış olabilirler mi? Hiç rastlamadım rastlayan da duymadım açıkçası böyle birşeye ama herşey olabiliyor. 10 seneyi aşkın hobide olan bir abim de şimdiye kadar bir kez kanatlı messor işçisi çıkarmış kolonisinde. Belki bu da bir genetik hata mutasyon falandır.
Resmi var mı çok merak ettim ?

Metehan

Asker
15 Ara 2020
363
177
185
Ödüller
3
21
LV
2

Senin olayda ilginçmiş

Benim karıncayı takibe alıcam acaba gelişimini normal bir şekilde tamamlayacakmı diye

Metehan

Asker
15 Ara 2020
363
177
185
Ödüller
3
21
LV
2

hocam genelde stres kaynaklı oluyor bu veya kum eksikliğinde, fazla önemli bişey değil ama merak etmeyin, bu durumu formicalarda sık görürsünüz :)
Kozanın dışında gelişim olmaz diye biliyordum ama olabilmesi beni şaşırttı daha da şaşırdığım ne kum eksikliği nede stres var neden böyle oldu anlamadım

16 Haz 2020
534
405
325
LV
0

Kozanın dışında gelişim olmaz diye biliyordum ama olabilmesi beni şaşırttı daha da şaşırdığım ne kum eksikliği nede stres var neden böyle oldu anlamadım
işçi sağlıklı olmuyor doğru, dediğim gibi formicalarda ve akrabalarında sık sık görüyorum bu durumu, larva stres dolayıasıyla işçilerin ağzında kalıyor, ordan oraya ordan buraya derken koza öremeden pupa evresine geçiyor.

Murat erfidan

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
4 Nis 2020
1,059
503
425
Ödüller
13
LV
4

Benim formica cunicularia kolonimde sıkça oluyor. Sanırım kozayı sonradan örüyorlar. Ama tam emin değilim.

❀mia

Kraliçe
27 Eyl 2020
738
329
325
Ödüller
8
LV
3

Kanatlı messor işçisi mi ?

Users who are viewing this thread

Üst Alt