Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Kraliçe alım satım

• Konbuyu başlatan Beko
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 0:48

Beko

Süper Majör
17 Ocak 2022
274
110
140
Ödüller
2
LV
1

Merhabalar. Öncelikle söylemeliyim ki canlı alım satımına karşı değilim ve hedef aldığım bir kişi yok..

Tek istediğim kolay bulunan karınca türlerinin satışının yasaklanması.

Bu sayede hem kolay bulunan/çoğalan türleri bile abartı fiyatlara satan kişilerin önüne geçilir, doğadaki her canlıya para gözü ile bakan insanlar bu işten vazgeçer. Hemde zaten bu türler kolay bulunduğu için "e ben bu türü nasıl alacağım" sorunu da olmaz.

Sırf para için koloni patlatan, döllenmemiş kraliçe satan yada yumurtalı diye kandırıp " kargoda yemiştir" diyen bazı ileri akıllıları düşünürsek kolay rastlanan kraliçelerin satışının yasaklanması gerek hobi gerek canlılar için olumlu yönde ilerleme sağlayacaktır.

(Nadir bulunan yada sadece belirli bir bölgede yaşayan kraliçelerin satışına kesinlikle karşı değilim)

Soldsawn

Yumurta
15 May 2022
23
10
15
LV
0

Dostum sonuçta satın alan almak istediği için satın alıyor kolay bulunan türlerin satışının yasaklanması koloni patlatanların önüne geçmeyecektir e yasaklanması durumunda almak isteyenlerin önüne geçilmiş olucak döllenmemis kraliçe satanları da önüne geçen bir uygulama olmayacağını düşünüyorum.

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

Zaten forum kuralları gereği çoğu ilanı onaylamıyoruz.. sonra üyeler neden ilanım onaylanmadı diye sitem ediyor özelden :) sebebini hazır konusu açılmışken buradanda söyleyeyim verilen ilanların çoğu Tetramorium Lasius Messor Campanotus vs Türkiye'de adım başı bu türlere denk gelirsiniz ve bu türlerin işçili ilanlarını onaylamamıza rağmen görüntülenme sayısı çok düşük ve ilgide görmüyor açıkcası :) şahsen ben uçuşlarda Lasius Tetramorium Messor kraliçeleri görünce bırakın almayı yolumu değiştiriyorum :)

Şimdi işin birde şu tarafı var bazı arkadaşların coğrafi koşullar nedeni ile bulundukları yerde karınca veya kraliçe bulamıyor bu arkadaşları düşünürek ilanlarda istisna gösterip ilan kurallarına uyan ve denildiği gibi standart türlerin dışında işçili türler olursa zaten onaylıyoruz :)

Ayrıca geçen senelerde olduğu gibi bu senede bazı arkadaşlarımız ticaretten ziyade kraliçelerini forumda çekilişle sahiplendiriyor ki yapılan iyilik söylenmez geçen sene bende forumda 5-6 kişiye hediye Formica rufibarbis kraliçesi gönderdim ileriki zamanlardada takas oldu işte ben campo gönderdim crema geldi formica gönderdim messor geldi
gibi zaten hobi böyle yapılmalı bence :)

captain

Media
5 May 2021
173
43
55
LV
0

Merhabalar. Öncelikle söylemeliyim ki canlı alım satımına karşı değilim ve hedef aldığım bir kişi yok..

Tek istediğim kolay bulunan karınca türlerinin satışının yasaklanması.

Bu sayede hem kolay bulunan/çoğalan türleri bile abartı fiyatlara satan kişilerin önüne geçilir, doğadaki her canlıya para gözü ile bakan insanlar bu işten vazgeçer. Hemde zaten bu türler kolay bulunduğu için "e ben bu türü nasıl alacağım" sorunu da olmaz.

Sırf para için koloni patlatan, döllenmemiş kraliçe satan yada yumurtalı diye kandırıp " kargoda yemiştir" diyen bazı ileri akıllıları düşünürsek kolay rastlanan kraliçelerin satışının yasaklanması gerek hobi gerek canlılar için olumlu yönde ilerleme sağlayacaktır.

(Nadir bulunan yada sadece belirli bir bölgede yaşayan kraliçelerin satışına kesinlikle karşı değilim
ilk önce şunu söyliyim bende hediye ve takasın yaygınlaşmasından yanayım ancak ticaretin yasaklanması bu hobinin yaygınlaşmasına yarar değil zarar verir. her hangi biri heyecanla ve sabırsızlıkla hobiye başlamak istiyor bir sene boyunca yaygın bulunan türlerden karşısına çıkmazsa ne olacak , şehir hayatı her yerde aynı değil , herkesin çalışma koşulları aynı değil gibi gibi. Hayatın her alanında olduğu gibi karınca ticaretininde belli kuralları olursa ki bu sitede zaten var bence bu bizi rahatsız etmemeli .
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Her yerde ve her şeyde olduğu gibi kötü niyetli insanlar bu hobidede olabilir biz bunlara prim vermememiz ve aramızda barındırmamız gerekiyor.

Son düzenleme:

Users who are viewing this thread

Üst Alt