Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Kraliçe Bulununca Hemen Alınır mı?

tunud_dd

Pupa
18 Haz 2021
50
3
30
LV
0

Kraliçe karınca arıyorum inşallah bulurum ama ilk buldugum kraliçeyi hemen alıp test tüpüne koyarsam yumurtalar mi işçi çıkar mı hemen kraliçeyi bulup kolonilestirebilir miyim :) bol şanslar bulmaya çalışanlara yani benim gibilere :D

Benzer konular

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,986
1,858
475
Ödüller
20
LV
5

Ohoo sen daha yolun başındasın . Hemen almazsan kaçar zaten.. hemen yumurtlamaz 2-3 gün yada 1 hafta sonra belki.. işçi çıkması 2 ay ortalama :)

yyurdugul

Süper Majör
10 Nis 2021
249
114
140
Ödüller
3
LV
2

Kraliçe karınca arıyorum inşallah bulurum ama ilk buldugum kraliçeyi hemen alıp test tüpüne koyarsam yumurtalar mi işçi çıkar mı hemen kraliçeyi bulup kolonilestirebilir miyim :) bol şanslar bulmaya çalışanlara yani benim gibilere :D
duruma göre . ben messorumu bulunca hemen ertesi güne 5 6 tane yumurtlamış. ama formicayı bulduktan 6 7 gün sonra yumurtladı. ayrıca test tüpüne gerekli içme suyuynu vs de koymalısın

❀mia

Kraliçe
27 Eyl 2020
738
329
325
Ödüller
8
LV
3

Türlere göre de değişiyor pheidole 20 dakikada yumurtlarken messorlarda 1 2 haftayı bulabiliyor

Users who are viewing this thread

Üst Alt