Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Kraliçe karınca alınır veya sahiplenilir :D

CosserPrıme

Yumurta
24 Mar 2022
2
0
5
LV
0

Hobiye yeni başladım satan bulamadım bir kaç tane fiyat gördüm ama çok pahalıydı ve stok da yoktu 5 veya 6 tane kraliçe karınca arıyorum yardımcı olacak varsa sevinirim. iyi günler dilerim

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

Kendi kraliçeni arayıp bulman deneyim açısından daha iyi olur yani sitelerden aldığında kraliçe karıncanın akibeti belli değildir belki çiftleşmemiş kraliçe gelecek ki bunun örneklerini çokça gördük forum olarak.. bu sene havalar biraz geç ısınıcak gibi normalde şu anda messor uçuşları olması lazımdı ama havalar hala soğuk gidiyor nisanın ilk haftalarında havalar biraz daha ısındığında bir çok türün çiftleşme uçuşu olacaktır..

CosserPrıme

Yumurta
24 Mar 2022
2
0
5
LV
0

Kendi kraliçeni arayıp bulman deneyim açısından daha iyi olur yani sitelerden aldığında kraliçe karıncanın akibeti belli değildir belki çiftleşmemiş kraliçe gelecek ki bunun örneklerini çokça gördük forum olarak.. bu sene havalar biraz geç ısınıcak gibi normalde şu anda messor uçuşları olması lazımdı ama havalar hala soğuk gidiyor nisanın ilk haftalarında havalar biraz daha ısındığında bir çok türün çiftleşme uçuşu olacaktır..
dostum zaman bulabilirsem aramaya çıkacağım havalar düzeldiğinde ama işimden dolayı pek sanmıyorum çok yoğunum bu aralar. teşekkürler cevabın için

UurCan

Majör
Deneyimli Hobici
8 Şub 2022
61
85
60
Ödüller
3
LV
2

Hobiye yeni başladım satan bulamadım bir kaç tane fiyat gördüm ama çok pahalıydı ve stok da yoktu 5 veya 6 tane kraliçe karınca arıyorum yardımcı olacak varsa sevinirim. iyi günler dilerim
Merhaba, hobiye yeni başlamanız çok güzel forumumuzda hobiye yeni başlayan üyelerimiz için bilgi arşivi mevcuttur merak ettiğiniz ve öğrenmek istediğiniz çoğu bilgiye oradan ulaşabilirsiniz. Hobiye yeni başlayıp 5 ila 6 adet kralice karınca veya koloni almanızı kişisel olarak mantıklı bulmuyorum karıncalar kolay ulaşılabilen canlılar olabilirler ama hassas canlılardır gerekli bilgi birikiminizi ve zorluk seviyesi kolay olan bir cins ile tecrübe sağladıktan sonra çeşit yapmanızı tavsiye ederim. İyi hobiler ?

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

Cumartesi pazarda çalışmazsın herhalde :) işin şakası tabiki ama bende çalışan biriyim ev ile servis güzergahı arasındaki mesafede bile en az 5-6 tane kraliçe buldum geçen yaz yani işe gidip gelirken başını öne eğip yol kenarlarına kaldırımlara yeşillik alanlara bakarsan bile bulabilirsin.. Yinede tercih senin tabi umarım kısa zamanda hobiye başlarsın :)

Enescanaltun

Yumurta
14 Haz 2022
9
0
5
LV
0

Elimde bir tane yumurtasız bir tane var yumurtasız,kargo ücretini ben karşılayacağım ben 70₺ düşünüyorum.

eyupbardak32

Yumurta
22 Nis 2022
6
2
15
LV
0

Yumurta larva ve pupası olan, yaklaşık 1 haftaya ilk işçilerini verecek Messor kraliçem var. Dm den iletişime geçebilirsiniz.
Şuan ayrıca 2 tane de Lasius kraliçesi mevcut, henüz yumurtaları yok.

Kdrckl

Media
9 Nis 2022
110
25
55
LV
0

İstanbul'da yaşıyorsan ve gelip alabilirsen 1 messor koloni 1 yıllık ihtiyacın kadar yem ve istediğin kadar un kurdunu ücretsiz veririm. Her türlü de yardımcı olamaya çalışırım Hobiye yeni başlayanlara yardımcı olmak lazım. 😉🙂

Formica isçisi

Yumurta
6 Tem 2022
5
1
15
LV
0

Formica oxyopomyrmex tetramorium ve 4 lu mutli tetramorium larin var almak icin dm ucuza veriyorum
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Formica oxyopomyrmex tetramorium ve 4 lu mutli tetramorium larin var almak icin dm ucuza veriyorum
Hepsi yumurtalı yani ciftlestigi kesin

Omerasaf

Yumurta
21 Ocak 2022
16
4
15
LV
0

Hobiye yeni başladım satan bulamadım bir kaç tane fiyat gördüm ama çok pahalıydı ve stok da yoktu 5 veya 6 tane kraliçe karınca arıyorum yardımcı olacak varsa sevinirim. iyi günler dile
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Çok Uyguna kraliçe verebilirim

Users who are viewing this thread

Üst Alt