Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Kraliçe Karıncam doğum yapmıyor

Abuzer08

Pupa
25 May 2020
14
2
30
LV
0

Yaklaşık 1 aydır karıncamın uygun sıcaklıkta 1 hafta veya 5 gün aralıkla bakarak strese sokmadan bakıyorum kanatlarını döktüğü halde doğum yapmadı yuvayı benimsemiş gözüküyor ağzını açık bıraktığımda dahi çıkmiyor yardımcı olursanız sevinirim
Familya: Lasius

Benzer konular

Abuzer08

Pupa
25 May 2020
14
2
30
LV
0

Anladım yağmurlu bir günde buldum biraz ıslanmıştı o gün strese girmiş olabilir

KertenKelebek

Kraliçe
Yönetici
11 Ocak 2020
542
531
375
Ödüller
8
LV
3

1 aydır sizde bulunduğu için şekerli su ile besleme yaparak enerji toplamasını aynı zamanda moral sağlayabilbilirsiniz. Bunun haricinde 1 haftada bakma sürenizi biraz daha arttırabilirsiniz. Kendi bulduğum Solenepsis kraliçenin 2 ~ 3 ay kadar uzun süre sonrasında yumurtladığını belirtiğim konuyu yeni paylaşmıştım. Sizin içinde uzun süren bir mücadele olabilir. Kraliçelerden ümidi kestiğiniz anda size sürpriz yapabiliyorlar :)

Abuzer08

Pupa
25 May 2020
14
2
30
LV
0

Çok teşekkür ediyorum kaç günde bir vermeliyim şekerli su bulunduğu ortama damla olarak koysam olur dimi?

KertenKelebek

Kraliçe
Yönetici
11 Ocak 2020
542
531
375
Ödüller
8
LV
3

Çok teşekkür ediyorum kaç günde bir vermeliyim şekerli su bulunduğu ortama damla olarak koysam olur dimi?

Aynen damla olarak kraliçeye yakın bölgeye bırakabilirsin. Çok yakına koyma yumurtalar şekerli suya bulanırsa büyük sıkıntı yaşarsınız. Kraliçenin ihtiyacı kadar damlatın beslenmeyi bitirdiğinde kalan damlayı temizleyin. Şekerli su kururken yapışkan hale gelir kraliçenin ayağını veya abdomeni'ni zemine yaşpıtırabilir. Çoğu kraliçenin işçisi çıkana kadar besine ihtiyacı yoktur ama siz bu takviyeyi yapacaksanız haftada yada 2 haftada 1 defa olacak şekilde yapabilirsiniz. Kraliçe çok ilgi göstermezse süreyi uzatın

Mehmet DEMİRTAŞ

Süper Majör
Yasaklanmış Üye
23 Mar 2020
113
59
105
LV
0

Haftada bir bakın durumunu kim söylediyse kesinlikle yalan söylemiş. Yıllardan beri aynı yalan dönüp duruyor.

Kraliçelerin yumurtlaması biraz genetikleri ile alakalı bir durum. Aynı tür bile olsa birbirinden farklı durumlar sergileyebilirler.

kraliçeler uygun ortama konulduktan sonra en az 1 ay sonra bakılmalı ve bu süreçte sarsıntı yaşamamalı. 1 ay sonra yapılan kontrole göre 3 hafta veya 4 hatfa snra tekrar bakılabilir. Bazı kraliçelerin yumurtlama süreci 3-4 ay olabiliyor. Sadece sabredin ve strese sokmayın

Users who are viewing this thread

Üst Alt