Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Kraliçe Kendi Larvasını Öldürür mü?

xHE4RT

Majör
11 Nis 2021
120
74
75
LV
0

05.04.21 tarihinde bulduğum kraliçeyi az önce kontrol ettim. Bulduktan 1 hafta sonra yumurtaları vardı. Test tüpünde sanki birşey ölmüş ve sıvısı akıp kurumuş, krem renginde gibi bir kir var. Canlı yem vs. Hiçbir şey vermedim. Bu kir neden oluşuyor acaba? Larva oluşup kraliçe tarafından parçalanmış olabilir mi? Genelde 4-5 günde 1 bakıyorum. Acemiyim. Strese girip larvasınımı parçaladı? Böyle birşey yapar mı? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

xHE4RT

Majör
11 Nis 2021
120
74
75
LV
0

05.04.21 tarihinde bulduğum kraliçeyi az önce kontrol ettim. Bulduktan 1 hafta sonra yumurtaları vardı. Test tüpünde sanki birşey ölmüş ve sıvısı akıp kurumuş, krem renginde gibi bir kir var. Canlı yem vs. Hiçbir şey vermedim. Bu kir neden oluşuyor acaba? Larva oluşup kraliçe tarafından parçalanmış olabilir mi? Genelde 4-5 günde 1 bakıyorum. Acemiyim. Strese girip larvasınımı parçaladı? Böyle birşey yapar mı? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Şuan 10-12 tane yumurtası var. Hepside büyük.

akbltcan1

Süper Majör
19 Nis 2021
232
47
110
Ödüller
2
LV
1

Bende onu düşünüyorum. Fazla açmıyorum. Bu tarihe kadar normalde larvavanın yavaş yavaş oluşması gerekmezmi? Hala bir değişiklik yok. Sadece yumurtalar büyümüş. Acaba ben mi fazla sabırsızım :D
bilmiyorum,bende kraliçem ne zaman yumurtlar diye dün atmıştım şimdi yumurtası var 1 tane ama çok küçük duruyor

Murat erfidan

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
4 Nis 2020
1,059
503
425
Ödüller
13
LV
4

O beyaz sıvıyı ben de messorlarda gördüm. Tüpün içinde kuruyor. Büyük ihtimalle dışkısı falandır.

xHE4RT

Majör
11 Nis 2021
120
74
75
LV
0

O beyaz sıvıyı ben de messorlarda gördüm. Tüpün içinde kuruyor. Büyük ihtimalle dışkısı falandır.
Tamamdır. O zaman endişelenmeye gerek yok sanırsam. Ben yinede onun fotoğrafını koyayım az sonra. Detaylı görmüş olursunuz. Biraz garip çünkü. Teşekkürler cevabınız için.

Tibuk

Kraliçe
Deneyimli Hobici
20 Nis 2021
569
499
375
Ödüller
9
LV
3

Sıvı dendiği gibi dışkı veya salgı muhtemelen. Özellikle Cataglyphislerde bütün tüp o sıvıyla kirleniyor ve kuruyordu, temizlemek de çok zor :/

Users who are viewing this thread

Üst Alt