Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

"Kraliçe mi?" Diye Sormadan Önce Buraya Bakabilir misin?

KertenKelebek

Kraliçe
Yönetici
11 Ocak 2020
542
531
375
Ödüller
8
LV
3

Merhaba,

Kraliçe karınca uçuşları başladığı için tür tespiti için çokça soru geliyor ama bu soruların forumda karmaşıklığa neden olmaması için aşağıdakilere dikkat edersek güzel olur

1- Konu Başlığı

"Acil" gibi yanıltıcı&basit başlıklar yerine bulduğunuz ortam şartları hakkında bahseden başlık kullanmak daha doğrudur. Bu sayede diğer konularla benzerliği ortadan kalkacağı için yanıtlanmamış sorular azalacaktır.
Örnek konu başlığı: "Hatay'da yağmur sonrası bulduğum karıncanın türü nedir? veya kraliçe mi?"

@hulagu 'nun açtığı konuda güzel bir örnek ☺

2- Konu İçeriği

Yaşadığınız bölgede sizin gibi karınca arayan hobiciler olabilir. Farklı bölgelerde olsa bile sizin kraliçeyi bulduğunuz ortam şartlarını belirtmeniz tür tespitini kolaylaştıracağı gibi diğer hobiciler içinde yol gösterecektir. Bu yüzden sadece fotoğraf atmak yerine uzun açıklamalar yapamaya özen gösterelim

Bulunduğu İl: Hatay
Bulunduğu Bölge: Apartmanların arasındaki çocuk parkında, kırsal alanda veya yaşam alanından uzaktaki ormanda.
Bulunduğu Tarih: 06/06/2020
Bulunduğu Saat: Akşam üzeri veya saat 18:00 gibi
Sıcaklık: 28~30°C veya güneşli öğlen sıcaklığı (Güneşe ateş ettiren Adana sıcaklığı ?)

Bu şablonu kullandıktan sonra mümkün olduğunca yakın ve net fotoğraflar paylaşabilirsiniz.

Not: Fotoğraf paylaşırken " Yüklemeye çalıştığınız dosya çok büyük. " şeklinde hata alıyorsanız. Yüklediğiniz fotoğrafın boyutunu küçültmeniz gerektirmektedir. Bununla ilgili rehbere aşağıdaki konudan ulaşabilirsiniz.

Bu konudaki hassasiyetiniz uçuş takvimini geliştirmek için nitelikli bilgi olarak faydalı olacaktır. :

Burak

Süper Majör
23 May 2020
132
28
105
LV
0

Fotoğraf boyutuna bir düzenleme getirin bence bilmiyorum mümkün müdür

Burak

Süper Majör
23 May 2020
132
28
105
LV
0

Ondan bahsetmiyorum fotoğraf çektiğimizde dosya boyutu yüksek diyor buna bi çözüm bulmanızı istiyorum sitenin yöneticisi bir takım yöntemler söylemis fakat bunlar uğraştıran şeyler

KertenKelebek

Kraliçe
Yönetici
11 Ocak 2020
542
531
375
Ödüller
8
LV
3

Ondan bahsetmiyorum fotoğraf çektiğimizde dosya boyutu yüksek diyor buna bi çözüm bulmanızı istiyorum sitenin yöneticisi bir takım yöntemler söylemis fakat bunlar uğraştıran şeyler

Bu konu üzerinde çalışıyorum ama çözüm biraz geç gelebilir.

Users who are viewing this thread

Üst Alt