Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Kraliçe mi?

hulagu

Asker
2 Haz 2020
325
139
185
LV
0

Yalova Merkez
%4 Yağış
% 74 nem
5 km rüzgar
Az bulutlu
5 Rakım
22:00
Bahçe ışığının altında
5 mm boyutunda bir karınca
B1.jpg
B2.jpg
b3.jpg
b4.jpg
b5.jpg
b6.jpg
b7.jpg
b8.jpg

Benzer konular

Murat erfidan

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
4 Nis 2020
1,059
503
425
Ödüller
13
LV
4

Üstteki iki lasius türü parazitik. Onlardan biri. Ben başka lasius türünden işçi ve yumurta eklemen gerekiyor diye biliyorum. Her tür değil. Sadece herhangi lasius türünden. Çünkü bu kendi yumurtalarını besleyemiyormuş. İşçiye ihtiyacı var.

Ekli dosyalar

• Lasius Ayırt Etme.jpg
    Lasius Ayırt Etme.jpg
    30.4 KB · Görüntüleme: 181

hulagu

Asker
2 Haz 2020
325
139
185
LV
0

bir hafta kadar bekleyeceğim yumurtlamassa lasius flavus larva ve işçi ekleyecceğim türünü bende bulamadım ama lasius umbratusa benziyor

Emre Günsan

Asker
6 Haz 2020
322
131
185
Ödüller
3
LV
2

bir hafta kadar bekleyeceğim yumurtlamassa lasius flavus larva ve işçi ekleyecceğim türünü bende bulamadım ama lasius umbratusa benziyor
Bende o kadar beklemeyin. İnternette 3 gün içinde ölebilir vs yazıyor yabancı forumlarda. Tabi eski forum ama sen bilirsin tabii

Pabateur

Majör
16 Haz 2020
60
29
80
LV
0

işçi görünce kaçıyor bu eminmisiniz parazit olduğuna
Lasiusların parazitik türlerindeki mantık şu şekilde işliyor. Kraliçe uçuşu gerçekleştirip herhangi bir lasius işçisini yolda görüp öldürüyor, kendi fenomonunu öldürdüğü işçinin fenomonu ile maskeliyor ve yuvaya giriyor. Kendi yuvalarından biriymiş gibi gören diğer işçiler koloniyi korumak için herhangi bir şey yapmıyor. Daha sonra parazitik olan kraliçe koloni kraliçesine saldırıyor, öldürüyor ve koloninin kraliçesi oluyor. Bana kalırsa da parazitik bir lasius. Farklı tür lasiusların yumurtalarını kabul edecektir. İmkanınız varsa deneyin yoksa salmanızı tavsiye ederim.

Users who are viewing this thread

Üst Alt