Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Kraliçe yumurtlamadan mı takmalıyım yoksa yumurtlayıncamı ?

Kante

Yumurta
27 Mar 2022
14
2
15
LV
0

Tüpü beslenme alanına hemen takmalımıyım yoksa kraliçe yumurtladıktan sonramı takayım ?

Benzer konular

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

Uzun bir süre tüpte durabilir yumurtalı yumurtasız işçili işçisiz farketmez minimum 10 işçiye ulaştıktan sonra outworld bağlayabilirsin..

Berk1497

Pupa
8 Ocak 2022
59
47
30
LV
0

Bu arada bu gibi bilgilere daha çabuk ulaşmak isterseniz forumun dc sunucusuna katılabilirsiniz ??

Kante

Yumurta
27 Mar 2022
14
2
15
LV
0

Uzun bir süre tüpte durabilir yumurtalı yumurtasız işçili işçisiz farketmez minimum 10 işçiye ulaştıktan sonra outworld bağlayabilirsin..
el yapımı yapmayı dusunuyorum , marketlerde felan guzel kaplar var sizce onlardan yapılırmı ?

Erdem

Süper Majör
Emektar
26 Mar 2022
106
99
105
Ödüller
2
LV
1

Selamlar, öncelikle hiç acele etmemelisin. İşçi sayısı 15-20 olduğu zaman takabilirsin. Orta boy pleksi outworldler den takabilirsin.

Son düzenleme:

rlanta

Media
22 Şub 2022
88
71
50
Ödüller
1
LV
1

Tüpü beslenme alanına hemen takmalımıyım yoksa kraliçe yumurtladıktan sonramı takayım ?
Selamlar, beslenme alanı yani outworld kraliçenin işçileri belirli bir sayıya ulaştıktan sonra takılması uygundur. Eğer siz kraliçe daha işçi çıkarmadan takarsanız kraliçeniz zaten beslenme alanına çıkmayacak, hem de türden türe değişse de alan fazlalığından strese girecektir. Belirli bir işçi sayısı yine büyüklük gibi faktörlere göre değişse de 15-20 işçi tavsiye edilir. Ama örnek veriyorum Formica Rufibarbis gibi agresif bir tür, tüp dışına doğru her besleme sırasında atak yapabileceği için daha az işçi sayılarında beslenme alanına takılabilir. Ama takma tarihinizi ne kadar az işçili tarihlere çekerseniz, beslenme alanında göreceğiniz hareketlilik o kadar az olacaktır. Ayrıca tekrar ediyorum, az işçili kolonilerde beslenme alanına bağlamak çok fazla alandan dolayı koloniyi tehdit altında hissettirebilir. Keyifli hobiler, iyi forumlar...

Users who are viewing this thread

Üst Alt