Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Kralice

Flavus

Asker
7 Nis 2020
340
160
185
Ödüller
3
LV
2

20200409_094358-1.jpg

Test tupunu deneme amacli topraga koydum nem ve isiyi daha iyi tutar diye dusunuyorum tek tüp sığdı eger yaptigim dogruysa diger tüplerede yapicam

Ekli dosyalar

• 20200409_094358-1.jpg
    20200409_094358-1.jpg
    526 KB · Görüntüleme: 181

Benzer konular

Bayflozof

Majör
25 Mar 2020
43
34
80
LV
0

İçinde daha yumurtlamamış kraliçe var diye düşünüp cevap veriyorum ;
Nemi test tüpündeki ıslaklıktan sağlar extra bir şeye gerek yok. Isıyı daha iyi tutabilir net bir şey diyemiyeceğim ama tecrübelerimi paylaşıyım ben hobiye yeni başladığımda ısıtıcı pedlere erişimim olmamıştı kaloriferin yanına(10cm kadar uzağına yoksa yumurtalar pişer DİKKAT!)koymuştum test tüpünü.Böylece ısıyı sağlamıştım eğer sormak istediğin buysa.

Flavus

Asker
7 Nis 2020
340
160
185
Ödüller
3
LV
2

İçinde daha yumurtlamamış kraliçe var diye düşünüp cevap veriyorum ;
Nemi test tüpündeki ıslaklıktan sağlar extra bir şeye gerek yok. Isıyı daha iyi tutabilir net bir şey diyemiyeceğim ama tecrübelerimi paylaşıyım ben hobiye yeni başladığımda ısıtıcı pedlere erişimim olmamıştı kaloriferin yanına(10cm kadar uzağına yoksa yumurtalar pişer DİKKAT!)koymuştum test tüpünü.Böylece ısıyı sağlamıştım eğer sormak istediğin buysa.
Bende ilk basta kaloriferin altina koymustum sonra aklima bu geldi topraga gomdukten sonra teraryum armatürünün ustune yerlestirdim isik calistikca topragi isitiyo(zarar vermiyecek seviyede) deneme amacli yaptim eski yerine mi alayim

KertenKelebek

Kraliçe
Yönetici
11 Ocak 2020
542
531
375
Ödüller
8
LV
3

Bende ilk basta kaloriferin altina koymustum sonra aklima bu geldi topraga gomdukten sonra teraryum armatürünün ustune yerlestirdim isik calistikca topragi isitiyo(zarar vermiyecek seviyede) deneme amacli yaptim eski yerine mi alayim
Az miktardaki ısıya uzun süre maruz kalırsa ortamdaki havayı kurutacaktır. Yeterli nem olmayınca yumurtalarda kuruma yada pişme diyebileceğimiz durumlara maruz kalabilir. Armatür ihtiyaca göre günde 2 defa yarı zamanlı çalıştığını düşünürsek, gün içerisinde yuvada oluşacak ısı farkını doğadaki gibi olup olmadığını kontrol etmek gerekebilir. Çölde olduğu gibi gece gündüz sıcaklık farkı fazla olursa koloniyi strese sokabilir. Isı kaynaklarından uzakta oda sıcaklığı ile yuvanın ısıtılması en doğru yöntem olabilir. Gözümde canlandırabildiğim kadarıyla.... yorumlamak istedim

Users who are viewing this thread

Üst Alt