Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Kraliçe

Zefix

Media
15 Tem 2022
137
16
55
LV
0

Yaklaşık 1haftadir bu hobiye başladım.Saatlerce nette araştirma yapıp videolar izliyorum.4 ke? Dogaya çiktim.Orman,köy demeden ama nafile...Forumda bu ayda da bulabilecegimi okumustum ama .Sorum hangi saatte ve nerelere bakmak lâzım

Benzer konular

AsEtAxT

Süper Majör
20 Tem 2021
242
69
110
Ödüller
2
LV
1

Taş altlarına bakabilirsin eğer bir koloni varsa uçuş olacaksa kraliçeler yuvanın üst bölümüne çıkıyor oradan anlayabilirsin bide biraz şans işi hava durumuna göre çık çürük gibi olan hafifçe kırmayı denesen bile kırılan odunları kırabilirsin yuva ağızlarına bakabilirsin en iyi yöntem bana göre yuvalari kontrol etmek yuva ağızlarına bakmak odunluklardaki yanacak odunlara bakabilirsin oradan kendine kraliçe bulabilirsin ve düzenli olarak yürüyüş yapman lazım

Ares

Süper Majör
Deneyimli Hobici
8 May 2022
237
115
140
Ödüller
4
LV
2

Taş altlarına bakabilirsin eğer bir koloni varsa uçuş olacaksa kraliçeler yuvanın üst bölümüne çıkıyor oradan anlayabilirsin bide biraz şans işi hava durumuna göre çık çürük gibi olan hafifçe kırmayı denesen bile kırılan odunları kırabilirsin yuva ağızlarına bakabilirsin en iyi yöntem bana göre yuvalari kontrol etmek yuva ağızlarına bakmak odunluklardaki yanacak odunlara bakabilirsin oradan kendine kraliçe bulabilirsin ve düzenli olarak yürüyüş yapman lazım
Yuva ağızları dediyse de yuvanın ağzından prensesleri almayın. Uçuş yaptıktan sonra prensesleri alın. Bende ekleme yapayım o zaman. Rüzgarsız akşam saatlerinde sokak lambalarının altına bakabilirsin. Eylül ve Ekim aylarında son uçuşlar olacağı için kolaylıkla kraliçe bulmaya başlayacaksın. Sabahları saat 8-11 arası çıkabilirsin istersen, nem seviyesi yüksektir ve fazla sıcak değildir.

furkanagax

Süper Majör
16 Ağu 2020
240
78
140
Ödüller
2
LV
1

Sabah 7 den ögle 12 e kadar buldun buldun yoksa sıcakta gözükmezler gölgelerde şansın var ama

Users who are viewing this thread

Üst Alt