Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Kraliçem defalarca yumurtalarını yedi ve öldü

ARDAx66

Media
10 Ağu 2020
56
10
50
LV
0

Ufak bir sorum olacak
Yazın başlarında bir messor kraliçesi bulmuştum 1 hafta sonra yumurtladı 20 gün kadar sonra yumurtalar büyüdükten sonra yemeye başladı. bunu hep sürdürdü 1 ay açıp bakmadığım oldu ama hiç gelişme yok sürekli yumurtlayıp tekrar yiyordu. Bu süre içerisinde çim tohumu kuş yemi vs. Şeyleride verdim bi kısmınıda yedi geçenlerde öldü ve nedenini bilmiyorum. Yardım ederseniz sevinirim. Bu arada suyun olduğu pamuk simsiyah oluyordu birkaçkez yerinide değiştirdim

Benzer konular

ARDAx66

Media
10 Ağu 2020
56
10
50
LV
0

Tam belli olmuyor ama pamuğu böyle siyahlatıyor
Screenshot_20211124-180226_Photos.jpg

Beko

Süper Majör
17 Ocak 2022
274
110
140
Ödüller
2
LV
1

Pamuktaki siyahlık dışkı ve kirler mantar değil merak etme yumurta olayı da kış uykusuna yatırmayı dene ve aydınlık ortamda bırakmamaya çalış

karincacilik

Yumurta
19 Mar 2023
2
0
5
LV
0

Tam belli olmuyor ama pamuğu böyle siyahlatıyor
Ekli dosyayı görüntüle 10841
Knk bak senin anlattığına göre yumurtaları yiyorsa şoyle bir ihtimal var ki dollenmemiş olabilir kanadı dökülmüş bile olsa dollenmeyebiliyorlar bazen bu durumda sadece erkek karınca doğurabilir o da ona sadece yük olur bu nedenle yiyor olabilir eğer benim dediğim gibiyse hiçbir işine yaramaz

Tnakrebs

Media
11 Ağu 2021
173
45
55
LV
0

Knk bak senin anlattığına göre yumurtaları yiyorsa şoyle bir ihtimal var ki dollenmemiş olabilir kanadı dökülmüş bile olsa dollenmeyebiliyorlar bazen bu durumda sadece erkek karınca doğurabilir o da ona sadece yük olur bu nedenle yiyor olabilir eğer benim dediğim gibiyse hiçbir işine yaramaz
İlan tarihine bak bı dostum

Users who are viewing this thread

Üst Alt