Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

kraliçemi? türü nedir?

daywalker

Yumurta
14 May 2022
2
0
5
LV
0

merhabalar tam emin olamadın bulduğumda kanat çıkartma hareketi gibi şeyler yapıyordu. tüpe aldım 1 gün oldu sürekli kapak yaptığım pamuğu kazmaya çalışıyor kanatlarını dökmedi prens olma ihtimalinden dolayı emin olmak için fotorafları paylaşıyorum. çanakkalede kırsalda akşam üzeri 12.05.2022 tarihinde bulundu. şimdiden teşekkürler.

WhatsApp Image 2022-05-14 at 16.50.53.jpeg
WhatsApp Image 2022-05-14 at 16.50.53 (1).jpeg

Benzer konular

TarantulaAşığı

Süper Majör
13 Nis 2021
186
117
105
Ödüller
2
LV
1

Camponotus sp kraliçesi. Üzerine cover çekip 7-10 gün bekleyin. Yumurtlamazsa çiftleşmemiştir bulduğunuz yere geri bırakabilirsiniz.

19 May 2022
49
15
30
LV
0

merhabalar tam emin olamadın bulduğumda kanat çıkartma hareketi gibi şeyler yapıyordu. tüpe aldım 1 gün oldu sürekli kapak yaptığım pamuğu kazmaya çalışıyor kanatlarını dökmedi prens olma ihtimalinden dolayı emin olmak için fotorafları paylaşıyorum. çanakkalede kırsalda akşam üzeri 12.05.2022 tarihinde bulundu. şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyayı görüntüle 14408Ekli dosyayı görüntüle 14409
evet ubart haklı pamuk kazması normal hatta olumsuz bir durum kraliçe yumurtlamaya odaklanmıyor ben componotus larımın tüpünü genellikle kağıtla tıkarım hava geçişi sağlanmasınada izin ver tabii tarantula aşığı hocamızda haklı ama kanatları daha önce uçtuğunu işaretediyor sen o 10-7 günü 14 gün yap ağzını kağıtla kapat kana t dökmeyip yumurtlamamışsa sal gitsin ''bence''
çünkü benim diğer 3 componotusumda biraz geç yumurtladı geç derken 2 haftada fln ve pamuk varken yumurtlamayı kesinlikle red ediyolardı kağıt sorunumu çözdü

UBart

Yumurta
18 May 2022
23
5
15
LV
0

evet ubart haklı pamuk kazması normal hatta olumsuz bir durum kraliçe yumurtlamaya odaklanmıyor ben componotus larımın tüpünü genellikle kağıtla tıkarım hava geçişi sağlanmasınada izin ver tabii tarantula aşığı hocamızda haklı ama kanatları daha önce uçtuğunu işaretediyor sen o 10-7 günü 14 gün yap ağzını kağıtla kapat kana t dökmeyip yumurtlamamışsa sal gitsin ''bence''
çünkü benim diğer 3 componotusumda biraz geç yumurtladı geç derken 2 haftada fln ve pamuk varken yumurtlamayı kesinlikle red ediyolardı kağıt sorunumu çözdü
Çok garip ben pamuğu tıkafığım ilk 2 gün pamuğu iteledi sonra 3 gün bakamadım yumurtladığını gördüm şuan sa 9 yumurtası var ve artırmıyor strestenmi dir veya 1 yumurtaya odaklandığındanmıdır çözemedim.

19 May 2022
49
15
30
LV
0

Çok garip ben pamuğu tıkafığım ilk 2 gün pamuğu iteledi sonra 3 gün bakamadım yumurtladığını gördüm şuan sa 9 yumurtası var ve artırmıyor strestenmi dir veya 1 yumurtaya odaklandığındanmıdır çözemedim.
bilmiyorum benim ki 2 hafta yumurtlmadı kağıt tıkadım 1 hafta sonra yumurtladı şuan 17 yumurtası var ve benimkide artmıyor

19 May 2022
49
15
30
LV
0

Umarım düşündüğüm gibi bir yumurtaya odaklanıyorlardır. Buda kötü bir sonuç.
bilemicem ama belkide 9 yumurta yeter diyip
işçilerin çıkmasınıda bekleyebilir
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

çok da kötü bi sonuç deyil: yani kraliçe yumurtanın yeterli olmadığını düşünüyorsa yummurtluyor sanırım belki 9 iyidir onun için belki 15 ama 9 da az bi yumurta deyil benimki yumurtaların bi kaçını yicek diye düşünüyorum yoksa birden 17 işçi çıkarıcak mı işçide yiyebilir belli olmaz haticeye hehehhe :D

şuan sadece bazı bilgilere dayalı tahmin ediyorum bilgim olsada tecrübem az

Son düzenleme:

UBart

Yumurta
18 May 2022
23
5
15
LV
0

bilemicem ama belkide 9 yumurta yeter diyip
işçilerin çıkmasınıda bekleyebilir

çok da kötü bi sonuç deyil: yani kraliçe yumurtanın yeterli olmadığını düşünüyorsa yummurtluyor sanırım belki 9 iyidir onun için belki 15 ama 9 da az bi yumurta deyil benimki yumurtaların bi kaçını yicek diye düşünüyorum yoksa birden 17 işçi çıkarıcak mı işçide yiyebilir belli olmaz haticeye hehehhe :D

şuan sadece bazı bilgilere dayalı tahmin ediyorum bilgim olsada tecrübem az
Benimde bilgim çok fazla yok hayırlısı gözlemliyip çözümü öğreniriz.

CzrElektronik

Yumurta
1 Şub 2022
46
22
15
LV
0

20220522_095016-jpg.14774
20220522_095033.jpg

Okulumun binasinin icinde yerde 2 tane bundan takiliyordu kraliçe mi acaba türü nedir yardımcı olur musunuz. Kanatlı olduğu için almadım, bilmiyorum zaten yanımda test tüpüm de yoktu alamazdım.

Ekli dosyalar

• 20220522_095016.jpg
    20220522_095016.jpg
    113.5 KB · Görüntüleme: 220

Users who are viewing this thread

Üst Alt