Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

kraliçemin cinsi nedir?(çok acil)

yunusozkan

Yumurta
12 Haz 2020
2
0
5
LV
0

arkadaşlar yaklaşık 1 ay önce buldum ama cinsi hakkında bilgim vardı ama net değildi bu yüzden net bir şekilde cinsini öğrenmek istiyorum ve hangi şartlar uygun sıcaklık olarak bilgilendirseniz sevinirim bu arada yumurtasını yaptı 4 tane ama nedense yedi yumurtaları pek fazla rahatsız etmiyordum 2-3 günde bir açıyordum bir damla kulak çubuğuyla şekerli su verdim şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

• IMG_20200612_141114_0.jpg
    IMG_20200612_141114_0.jpg
    586 KB · Görüntüleme: 183
  • IMG_20200612_141149_6.jpg
    IMG_20200612_141149_6.jpg
    492 KB · Görüntüleme: 183

Benzer konular

ege kesilmez

Kraliçe
Yasaklanmış Üye
23 May 2020
913
286
275
LV
0

1 ay hiç bakmaman lazım çünkü haftada 1 bakınca bile strese giriyo hayvan hiç bakmayacağın biryere kaldır mesela ben kraliçelerimi hiç bakmadığım biryere koyuyorum 1 ayda bir kontrol ediyorum sende öyle yap ve türü camponotus fellah yada camponotus sanchus camponotuslarda işçi çıkmadan tür belirmek çok zor oluyor ama büyük ihtimal fellah ve oda sıcaklığ yeterli iyi hobiler

Alperen03

Asker
29 Mar 2020
354
92
185
Ödüller
2
LV
1

arkadaşlar yaklaşık 1 ay önce buldum ama cinsi hakkında bilgim vardı ama net değildi bu yüzden net bir şekilde cinsini öğrenmek istiyorum ve hangi şartlar uygun sıcaklık olarak bilgilendirseniz sevinirim bu arada yumurtasını yaptı 4 tane ama nedense yedi yumurtaları pek fazla rahatsız etmiyordum 2-3 günde bir açıyordum bir damla kulak çubuğuyla şekerli su verdim şimdiden teşekkürler.
Türü camponotus şekerli suyu 15 günde bir versen yeter karıncayı boşuna strese sokarsın yumurtalarınıda stresden yedigini düşünüyorum

yunusozkan

Yumurta
12 Haz 2020
2
0
5
LV
0

peki yeniden yumurta çıkarabilrmi? bu arda suyu az test tüpü sipariş ettim transfer hakkında önerileriniz varmı?

Alperen03

Asker
29 Mar 2020
354
92
185
Ödüller
2
LV
1

peki yeniden yumurta çıkarabilrmi? bu arda suyu az test tüpü sipariş ettim transfer hakkında önerileriniz varmı?
Bence yeniden yumurtlar eger deney tüpünün suyu azsa kraliçenin oldugu . Yeni aldıgın test tüpünün nemini ayarlarsan kendiliginden geçer diye düşünüoyrum

KertemeyenKele

Asker
Yasaklanmış Üye
2 Nis 2020
286
254
180
Ödüller
4
LV
2

Tüpü 15 günde 1 ellesen bile strese girebilir. Sen 2 3 günde 1 ellemişsin. Olmuşla ölmüşe çare yok ama yapman gereken şekerli su vermediysen şekerli su vermek sonrasında 1 ay boyunca ne titreşim nede ışık alabileceği yere koyup yumurtlamasını beklemen. Türe gelirsek bence companotus sanctus.

KertemeyenKele

Asker
Yasaklanmış Üye
2 Nis 2020
286
254
180
Ödüller
4
LV
2

Bide başlıklara çok acil, hemen bakın tarzı yanıltıcı şeyler yazmazsanız seviniriz

Users who are viewing this thread

Üst Alt