Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Kraliçemin Cinsi/Türü Nedir?

Sametfe

Media
21 Haz 2020
38
3
50
LV
0

IMG_20210427_205144.jpg
IMG_20210427_205342.jpg

yandan iyi çıkmadı ama üstü parlak siyah altı hafif sararıyo. İzmir'de öğlen vakti buldum çevresindeki kolonilerin işçileri baya kalıplı,asker karıncaları da bolca mevcuttu.

Benzer konular

Tibuk

Kraliçe
Deneyimli Hobici
20 Nis 2021
569
499
375
Ödüller
9
LV
3

Camponotus cinsi. Askeri mevcut değil.

Tibuk

Kraliçe
Deneyimli Hobici
20 Nis 2021
569
499
375
Ödüller
9
LV
3

olduğum için eminim yazdım :) (y)
Camponotuslarda tür tespiti özellikle bu kraliçenin ihtimalleri arasındaki türlerde tespit işçiler üzerinden yapılabilir ancak ve ancak. Kraliçe üzerinden ayrım yapmak mümkün değil. Her sarı siyah camponotus fellah ya da sanctus olmuyor. Emin olmanız mümkün değil, yanlış bilgi vermemenizi öneririm.

Tibuk

Kraliçe
Deneyimli Hobici
20 Nis 2021
569
499
375
Ödüller
9
LV
3

Yanlış bir Bilgi vermiyorum Marmara Üniversitesi Biyoloji Bölümü Son sınıf öğrencisiyim, Karınca Ve Türevleri Cins Analizi Üzerine Tez yazıyorum, Elinizde Doğru Ekipmanlarla İnceleme yaparsanız , Fotoğraflarda ki Bazı Bölgelerden Türlerin cins kuşaklarını öğrenebilirsiniz işçiye gerek kalmadan. Ben de Buna dayalı Olarak Bu sonuçlara varıyorum fakat Yazdıklarımın Yanlış olduğunu düşünüyorsanız Yazdıklarımı silebilirim.
Fotoğraflardaki bazı bölgelerden tür tespitinin mümkün olduğunu söylediniz, biz de bu bilgiye sahip olmadığımız için(en azından ben kendi adıma) bize bu bilgiyi kaynaklı bir şekilde kanıtlarsanız biz de yeni bir bilgi edinmiş oluruz. 3 yıldır camponotuslardaki tür tespitim için media üretimini bekliyordum, sizin sayenizde belki gerek kalmaz ne dersiniz? Türlerin cins kuşaklarından ziyade, cinslerin tür kuşakları denmeliydi. Taksonomi hatası yapılması pek ilginç.

Tibuk

Kraliçe
Deneyimli Hobici
20 Nis 2021
569
499
375
Ödüller
9
LV
3

Yanlışlarımı Ortaya çıkarmanız Beni Ziyadesiyle memnun etti , Taksonomi Olarak Buraya belirtmek istemedim Burası Biyoloji forumu olmadığı için düz bir terim kullandım , Ben kararımdan kendi yazdığım tez Neticesinde Onayladım , Tez onaylanırsa size de iletmekten memnuniyet duyarım.
Merakla bekliyor olacağım.

Users who are viewing this thread

Üst Alt