Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Kraliçenin türü nedir? Pamuğu yırtarak kurtulmaya çalışmış neden?

Plasebo

Yumurta
14 May 2022
2
0
5
LV
0

Hepinize iyi forumlar dilerim.

Aşağıdaki fotoğraflarda yer alan kraliçeyi 3gün önce buldum. Tüpü açtığımda pamukları parçalamıştı diğer tüplerden birine transfer ettim. 3 gündür tamamen sessiz ve karanlık bir yerde 3 bölmeli kutunun içerisinde sabit 22 sıcaklıkta bulunmakta. Türünü ve pamuk parçalama olayını neden yaptığını merak etmekteyim?

Şimdiden yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.

Bulunduğu il: Çanakkale
Bulunduğu tarih: 11.05.2022
Bulunduğu sıcaklık: 21-24 C

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    51.8 KB · Görüntüleme: 115
  • 32.JPG
    32.JPG
    39.3 KB · Görüntüleme: 114

Benzer konular

Ömerke

Süper Majör
7 Mar 2021
201
97
140
Ödüller
1
LV
1

Hepinize iyi forumlar dilerim.

Aşağıdaki fotoğraflarda yer alan kraliçeyi 3gün önce buldum. Tüpü açtığımda pamukları parçalamıştı diğer tüplerden birine transfer ettim. 3 gündür tamamen sessiz ve karanlık bir yerde 3 bölmeli kutunun içerisinde sabit 22 sıcaklıkta bulunmakta. Türünü ve pamuk parçalama olayını neden yaptığını merak etmekteyim?

Şimdiden yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.

Bulunduğu il: Çanakkale
Bulunduğu tarih: 11.05.2022
Bulunduğu sıcaklık: 21-24 C
Camponotus

TarantulaAşığı

Süper Majör
13 Nis 2021
186
117
105
Ödüller
2
LV
1

Cinsi Camponotus. Pamuğu kopartıp kaçmaya çalışması streste olduğunun göstergesidir. 3 günde bakmanız bunun en önemli sebebi. Işık almayacak şekilde bir cover yapın ve EN AZ 7-10 gün hiç titretmeyin veya açmayın.

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

pamuk koparma olayı bu forumda defalarca sorulup cevaplandı araştırma yapın lütfen

Plasebo

Yumurta
14 May 2022
2
0
5
LV
0

Cinsi Camponotus. Pamuğu kopartıp kaçmaya çalışması streste olduğunun göstergesidir. 3 günde bakmanız bunun en önemli sebebi. Işık almayacak şekilde bir cover yapın ve EN AZ 7-10 gün hiç titretmeyin veya açmayın.

İçerisini hiç elemeden gözetleyebileceğim gece görüş kamerası ile baktığımda bu durumu fark ettim tüplere dokunmamaya özen gösteriyorum. Diğer kolonilerimde hiç bu durumu yaşamamıştım ilk defa gözlemlediğim için sorma gereği hissettim.
Teşekkür ederim cevabınız için.
pamuk koparma olayı bu forumda defalarca sorulup cevaplandı araştırma yapın lütfen
Arama kısmına doğru sözcükleri yazamamış olmalıyım :(
Doğru bilgiye ulaşabileceğim başlığa yönlendirebilirseniz sevinirim.
Teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• es1.JPG
    es1.JPG
    36.6 KB · Görüntüleme: 99
  • es2.JPG
    es2.JPG
    40 KB · Görüntüleme: 98
  • es3.JPG
    es3.JPG
    39.8 KB · Görüntüleme: 95

Users who are viewing this thread