Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Kraliçesiz koloni

• Konbuyu başlatan ????
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 0:09

????

Majör
21 May 2020
113
35
75
LV
0

2 hafta kadar önce çiçek için Toprak aldım içinde de karınca kolonisi çıktı bana göre kraliçesi yok SiZce yaşarmı yoksa gerimi salayım

Benzer konular

KertenKelebek

Kraliçe
Yönetici
11 Ocak 2020
542
531
375
Ödüller
8
LV
3

Kraliçesi yoksa yaşarlar ama çoğalmazlar, birlikte hareket edemezler. Sonuç olarak ölüm olacaktır. Kraliçesi olsa dahi doğadan direk koloni almanızı önermiyoruz. Ekolojik dengeyi korumak için uçuş dönemlerinde bulunan kraliçeleri almanız daha sağlıklı. Toprağı aldığınız yere tekrar koyarsanız başta işçiler kaçışsada kendi yuvalarını bulacaklardır.

Fatih

Pupa
22 May 2020
25
13
30
LV
0

Kraliçesi yoksa yaşarlar ama çoğalmazlar, birlikte hareket edemezler. Sonuç olarak ölüm olacaktır. Kraliçesi olsa dahi doğadan direk koloni almanızı önermiyoruz. Ekolojik dengeyi korumak için uçuş dönemlerinde bulunan kraliçeleri almanız daha sağlıklı. Toprağı aldığınız yere tekrar koyarsanız başta işçiler kaçışsada kendi yuvalarını bulacaklardır.
bende sonuçlarının ölümle sonuçlanacağını düşünüyorum 5 adet dışarıdan kraliçesiz işçi almıştım proteğin ve su ihtiyaçlarını giderdiğim halde 4-5 gün içerisinde hareketleri yavaşlamaya başladı ölümle sonuçlanmasın diye geri saldım. (Kraliçeye işçi eklemeyi planladığım için almıştım fakat riske atmak istemedim)

????

Majör
21 May 2020
113
35
75
LV
0

Teşekkürler yeniden yeni başladım bu hobiye bı sorayım dedim bide bir sürü malzeme aldım karıncalar için ama sadece 2 tane kraliçe buldum 1 si yumurtladı uçuş mevsimi başladı mı

Fatih

Pupa
22 May 2020
25
13
30
LV
0

Teşekkürler yeniden yeni başladım bu hobiye bı sorayım dedim bide bir sürü malzeme aldım karıncalar için ama sadece 2 tane kraliçe buldum 1 si yumurtladı uçuş mevsimi başladı mı
Ankara için söyleye bilirim 1 haftadır bizim buralarda camponotus uçuşlarını görüyorum

????

Majör
21 May 2020
113
35
75
LV
0

Bugün biraz dolaşıcaktım yakın çevrede yağmur yağdı iş yattı bu sefer yağmur sonrası uçuşlar olur deniliyor ya doğrumu peki

Fatih

Pupa
22 May 2020
25
13
30
LV
0

Bugün biraz dolaşıcaktım yakın çevrede yağmur yağdı iş yattı bu sefer yağmur sonrası uçuşlar olur deniliyor ya doğrumu peki
Yarın güneş açarsa uçuş olma ihtimali var tabiki deyakın çevrende büyük koloniler varsa uçuşa hazırlanıp hazırlanmadıklarına bakabilirsin

Users who are viewing this thread

Üst Alt