Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

l1-l2 slingler kabuk atmıyor

nigrita

Majör
16 Ara 2021
108
53
75
LV
0

merhaba arkadaşlar bundan ortalama 40 gün önce almış olduğum lasidora parahybana türündeki l1-l2 boyutundaki sling canlılarım yem yemesine rağmen hala kabuk atmıyorlar, oda sıcaklığı ortalama 21 derece ben soğuktan olduğunu düşünüyorum siz ne düşünüyorsunuz ?

Benzer konular

TarantulaAşığı

Süper Majör
13 Nis 2021
186
117
105
Ödüller
2
LV
1

Yem yememelerinin sebebi verdiğiniz yemin boyut olarak büyük olması olabilir. Ayrıca ben hiç yaşamadım ama bildiğim kadarıyla bazı tarantulalar yem ayırt edebiliyorlar. Bu sebepten karma besleme en iyisidir. Şayet kabuk dönemine girdiğine eminseniz de ortam nemini biraz arttırabilirsiniz abartmadan. Eninde sonunda atacaklardır. Bu süre baya uzayabilir. Grammostola Pulchripes l2 tarantulam 3 ayda kabuk atmıştı.

nigrita

Majör
16 Ara 2021
108
53
75
LV
0

an itibariyle tarantulalarımı kontrol edeyim derken baktım biri kabuk atmış diğer üçü ise şu anda sırt üstü uzanıyor, kabuk atmak için aralarında anlaşmışlar sanki :D

nigrita

Majör
16 Ara 2021
108
53
75
LV
0

Yem yememelerinin sebebi verdiğiniz yemin boyut olarak büyük olması olabilir. Ayrıca ben hiç yaşamadım ama bildiğim kadarıyla bazı tarantulalar yem ayırt edebiliyorlar. Bu sebepten karma besleme en iyisidir. Şayet kabuk dönemine girdiğine eminseniz de ortam nemini biraz arttırabilirsiniz abartmadan. Eninde sonunda atacaklardır. Bu süre baya uzayabilir. Grammostola Pulchripes l2 tarantulam 3 ayda kabuk atmıştı.
grammostola bu yüzden tercih etmiyorum sling dediğin 2 haftada bir kabuk atar grammostola'lar ise slingleri 2 ay adult ise 2 yılda kabuk atıyor :D

CzrElektronik

Yumurta
1 Şub 2022
46
22
15
LV
0

Benimde geleli 46 gun olmus bugün atmadi daha kabuk. L2-3 lp. 21 derece ortam. Bi an önce kabuk atsa iyi olur çünkü 10nisan da erasmus için 2 haftalığına yurt dışına çıkacağım kardeşim bakacak. o surede kabukta olsun istemiyorum. Fikriniz varmı ne zaman kabuk atar sizce. Yaklaşık 2 haftadır da 3 yem denemesi yaptım yemedi. Zaten daha hiç canli yem yemedi ölü yem yiyor.

Yeni fotosu;
20220325_233514.jpg

Geldiği gunku foto
20220216_190134.jpg

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

L1-2 canlılar yem konusunda biraz nazlı oluyor ve türüne karakterine göre de yem kabul etme sıklıkları da değişkenlik gösterir ki resimde görüldüğü kadar abdomen gayet iyi 1 ay yem yemese sıkıntı olmaz kabuk belirtisi de yok sıcaklığı 2-3 derece arttırma imkanın varsa arttır..
Benim L2 Grammostola pulchripes 5 ayda 3 kere yem yedi ve bu sürede 2 kabuk attı.. diyeceğim o ki yem konusuna bu kadar takılmayın yem denemesi yapın kabul etmiyorsa 10 gün sonra bir daha deneyin 2-3 günde bir yem denemesi yaparsanız stress ten ne kabuk sürecine girebilir ne yem yer..

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

ab
Benimde geleli 46 gun olmus bugün atmadi daha kabuk. L2-3 lp. 21 derece ortam. Bi an önce kabuk atsa iyi olur çünkü 10nisan da erasmus için 2 haftalığına yurt dışına çıkacağım kardeşim bakacak. o surede kabukta olsun istemiyorum. Fikriniz varmı ne zaman kabuk atar sizce. Yaklaşık 2 haftadır da 3 yem denemesi yaptım yemedi. Zaten daha hiç canli yem yemedi ölü yem yiyor.

Yeni fotosu;
Ekli dosyayı görüntüle 12616

Geldiği gunku fotoEkli dosyayı görüntüle 12617
abdomeni iyi sorun yok yem yememesinde kabukta durmuyor

CzrElektronik

Yumurta
1 Şub 2022
46
22
15
LV
0

L1-2 canlılar yem konusunda biraz nazlı oluyor ve türüne karakterine göre de yem kabul etme sıklıkları da değişkenlik gösterir ki resimde görüldüğü kadar abdomen gayet iyi 1 ay yem yemese sıkıntı olmaz kabuk belirtisi de yok sıcaklığı 2-3 derece arttırma imkanın varsa arttır..
Benim L2 Grammostola pulchripes 5 ayda 3 kere yem yedi ve bu sürede 2 kabuk attı.. diyeceğim o ki yem konusuna bu kadar takılmayın yem denemesi yapın kabul etmiyorsa 10 gün sonra bir daha deneyin 2-3 günde bir yem denemesi yaparsanız stress ten ne kabuk sürecine girebilir ne yem yer..
ab

abdomeni iyi sorun yok yem yememesinde kabukta durmuyor
Anladım efendim Teşekkür ediyorum. Kabukta olup olmadığını anlamak için genel tabir abdomenin kararmasi, yem yememesi diye okudum ama başka nasıl kabukta olduğunu anlarız. Muhtemelen biraz strese soktum hayvanı, ilk canlım olduğu için biraz heves var 2 günde bir alıp bakiyordum napmış diye. Az önce dolabımın en arkasina yerlestirdim canlıyı. Onune de kutular dizdim ki aklıma esen vakitte alip bakmiyim erişim zor olunca o kadar bakmam ?. Artık kendimi sıkıp yemlemeden yemlemeye bakıcam.

Users who are viewing this thread

Üst Alt