Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Lasiodora parahybanaların beslenme programı

Shyren

Yumurta
19 Ağu 2022
16
2
15
LV
0

merhaba iyi günler l2 lasiodora parahybana sahiplenmeyi düşünüyüyorum ve bu yüzden yeterince bilgilendim sadece aklıma takılan bir konu var kabuk sayısına göre beslenme programları nasıl değişiyor bunun hakkında besleyenler beni aydınlatabilirmi
(L1-L2 3 günde 1 un kurdu L2-L3 2 günde 1 un kurdu) gibi kabuk sayısına göre sıralarsanız sevinirim

Benzer konular

KuruBOAZ

Yumurta
11 Nis 2022
38
4
15
LV
0

Ben de aynı şeyi sorcaktım L4 lp aldım da beslenmesi sicakligi nemi vs degisiyo mu kabuk atmasına göre

Beko

Süper Majör
17 Ocak 2022
274
110
140
Ödüller
2
LV
1

Sling döneminde yedikçe vermeniz taraftarıyım, sıcaklık düşük olmadığı sürece zararı yoktur.

Ercans

Yumurta
2 Nis 2022
14
1
15
LV
0

merhaba iyi günler l2 lasiodora parahybana sahiplenmeyi düşünüyüyorum ve bu yüzden yeterince bilgilendim sadece aklıma takılan bir konu var kabuk sayısına göre beslenme programları nasıl değişiyor bunun hakkında besleyenler beni aydınlatabilirmi
(L1-L2 3 günde 1 un kurdu L2-L3 2 günde 1 un kurdu) gibi kabuk sayısına göre sıralarsanız sevinirim
dostum sling boylara günlük deneme 3-4 günde 1 at nem oranı ablamın gratisden aldıgı fıs fıs var onla 3-4 günde sıkarım l3 ve l6 var bendede

Emre_zr

Alate
Moderatör
Deneyimli Hobici
19 Mar 2021
349
206
225
Ödüller
6
31
LV
3

Kabuk sayısına göre beslenme programı diye birşey yok. Abdomen çok şiş ise beslemene gerek yok. Slinglerde 3 günde 5 günde bir besle falan diyenler olacaktır ama öyle de birşey yok. Ben her gün besleyerek powerfeeding yapıyorum. Daha hızlı büyümelerini sağlıyorum. Sonuçta sling canlidaki besleme amacı olabildiğince hızlı adult hale getirmek. Juvenile ve üstünü de besleme şeklini abdomen boyuna göre belirleyebilirsin. Adam sana haftada 1 besle der çünkü kendisi pinky ile besliyordur ama sen un kurdu veriyorsundur 😀 ozaman senin 2 günde bir beslemen gerekecektir aynı düzeyde olması için 😀. En doğru şey canlının abdomen boyutuna göre kendin ayarlamalisin. Slinglerde abdomeni şiş tutarım ancak juvenile ve üstünde çok şişirmemek gerekir çünkü zarar görebilir (abdomen yırtılması gibi)

Son düzenleme:

Before

Yumurta
29 Ocak 2022
42
6
15
LV
0

Hayvanı yemesi için çok zorlama bu sana diyeceğim ilk şeydir, ikincisi ise hayvan yiyorsa ver yemiyorsa yukarıda dediğim gibi zorlamana gerek yok yoksa hayvan steresr girer, diğelimki verdin yemedi verdikten 2-3 gün sonra dene hayvan hala yemiyorsa ve hayvan karardıysa hafif bilkş kabukta ayrıca hayvanın abdomeni çok şişede vermene gerek yok bu sefer abdomen yırtılır ve hayvanın ölür

Users who are viewing this thread

Üst Alt