Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Lasius Niger Kolonim Beslenmiyor.

10 Mar 2021
52
7
30
LV
0

yakın zamanda niger kolonimi yeni formicariumlarına taşıdım ve koloni bulunduğu yere bir tık küçük geldi. 6 odadan yalnızca birini doldurabiliyorlar ama zaman zaman diğer odalarda da gezdiklerini görüyorum. Eskiden attığım canlı örümcekleri şu şekilde yakalayan kolonim;

IMG-20210604-WA0119.jpg

Yeni formicariumlarında outworldden besin almayı reddediyor. şekerli su örümcek vs. ne varsa olduğu gibi kalıyor günlerdir. Yaklaşık 1 hafta oluyor transfer edeli durum böyle. Dün 2-3 tane yeni işçinin çıktığını gördüm. Sürekli coverlarını kaldırıp rahatsız etmiyorum genelde max 2 günde bir. Böceklerden oluşan yemlerini her gün değiştiriyorum ve taze veriyorum 2 dakika kadar buzluğa atıp öldürüp öyle veriyorum örümcekleri, Aktif nem ve sıcaklık takibi yapıyorum o konuda da bir sıkıntı yok görünüyor, mite vs herhangi bir şey de yok. Fikirlerinizi almak isterim yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Ekli dosyalar

• IMG-20210604-WA0119.jpg
    IMG-20210604-WA0119.jpg
    79.6 KB · Görüntüleme: 201

Benzer konular

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

Büyük formikaryumlarda oluyor böyle yemi direkt formikaryuma atıp besleyenleri görmüştüm bu yüzden daha boyuna uygun bir yere geçirmenizi öneririm ve de un kurdu almanızı

10 Mar 2021
52
7
30
LV
0

Büyük formikaryumlarda oluyor böyle yemi direkt formikaryuma atıp besleyenleri görmüştüm bu yüzden daha boyuna uygun bir yere geçirmenizi öneririm ve de un kurdu almanızı
Anladım, büyük ihtimalle yerinin fazla büyük olmasıyla alakalı demek ki. Neyse yapıcak bir şey yok. Keyiflerine göre yeni bir formicarium yapmam gerekicek anlaşılan... Un kurdu için yardımcı olabilecek birisi var mı tanıdığınız? Çok fazla değil 1 adet 80 civarı işçili kolonim var zaten, 5 adet de camponotus kraliçem var fakat işçileri yok ne kadar miktarda un kurduna ihtiyacım olur sizce

Metehan

Asker
15 Ara 2020
363
177
185
Ödüller
3
21
LV
2

Anladım, büyük ihtimalle yerinin fazla büyük olmasıyla alakalı demek ki. Neyse yapıcak bir şey yok. Keyiflerine göre yeni bir formicarium yapmam gerekicek anlaşılan... Un kurdu için yardımcı olabilecek birisi var mı tanıdığınız? Çok fazla değil 1 adet 80 civarı işçili kolonim var zaten, 5 adet de camponotus kraliçem var fakat işçileri yok ne kadar miktarda un kurduna ihtiyacım olur sizce
50 senin lasiusları çok rahat götürür campoların işçisi çıkarsa daha fazla alırsın

Son düzenleme:

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,982
1,851
475
Ödüller
20
LV
5

100 tane mikro un kurdu ilk etapta sana yetecektir.. canlı yem siteleri bu durumda en iyi seçenek bence.. kurtları soğuk ortamda 5-10 derecede muhafaza ederek büyümelerini yavaşlatabilir ve pupa olmalarını engelleyebilirsin.. aksi halde sıcaklık 20 derecenin üstüne çıktığında 2-3 ay içinde hepsi pupa ve sonra böcek evresine geçmiş olur..

10 Mar 2021
52
7
30
LV
0

Arkadaşlar önerebileceğiniz bir canlı yem satıcısı var mı yada aranızdan birisi çıkıp al kardeşim ben satıyorum derse de alabilirim anlaşılan mikro un kurtları olmadan benim yavruları boostlayamacağım :D:unsure:

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,982
1,851
475
Ödüller
20
LV
5

Arkadaşlar önerebileceğiniz bir canlı yem satıcısı var mı yada aranızdan birisi çıkıp al kardeşim ben satıyorum derse de alabilirim anlaşılan mikro un kurtları olmadan benim yavruları boostlayamacağım :D:unsure:
Şimdi herhangi birimizden alırsan kargo anlaşmamız olmadığı için kargo ücreti aşırı fazla gelecektir.. alacağın yem 5 lira 25 lira kargo ücreti ödeyeceksin.. anlaşmalı oldukları için o yüzden canlı yem sitelerini öneriyoruz.. ankaracanlıyem e bi göz at derim :)

10 Mar 2021
52
7
30
LV
0

Şimdi herhangi birimizden alırsan kargo anlaşmamız olmadığı için kargo ücreti aşırı fazla gelecektir.. alacağın yem 5 lira 25 lira kargo ücreti ödeyeceksin.. anlaşmalı oldukları için o yüzden canlı yem sitelerini öneriyoruz.. ankaracanlıyem e bi göz at derim :)
MNG den yollarsanız eğer kargo anlaşmam mevcut e ticaret işiyle uğraştığım için... dediğiniz siteye bir göz atacağım. Teşekkür ederim :)

Users who are viewing this thread

Üst Alt