Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Leopard Geckoma bir şey oldu

hanbaba

Yumurta
15 Şub 2022
7
1
15
LV
0

Hayvanım elime geleli 6 ay oldu kalsiyumunu eksik etmedim kabında duruyor, ve yemleri batırıp veriyordum lakin hayvan her deri değiştirme esnasında strese giriyordu geçen hafta deri değiştirme sürecindeyken bembeyaz olmuştu üstü elime alayım dedim strese girdi titremeye başladı ağzını açtı sonra yere yığıldı cansız ve hareketsiz 1-2 dakika yattı sonra gözlerini açtı şu an ayakta yürüyemiyor sürünüyor koynunun altına dokununca bi çıkıntı var, eskiden teraryumuna koyduğumda yem ve su kabının üstünden geçer giderdi şimdi onların üstünden bile geçemiyor lürfen yardım edin bana... Dili eskiden kırmızıydı şimdi beyaz. Hayvan boynunu kaldıramıyor. Olaydan 2 hafta önceki halini gösteren 2 fotoğraf ve olay anında videosunu gönderdim... Olaydan sonra deri değiştiremedi torflu toprağa koydum hayvanı ve 1 gün sonra kalkan yerlerden kendim soydum deriyi

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2022-08-02 at 20.44.22.jpeg
    WhatsApp Image 2022-08-02 at 20.44.22.jpeg
    156.3 KB · Görüntüleme: 194
  • WhatsApp Video 2022-08-02 at 20.44.57.mp4
    1.8 MB
  • WhatsApp Video 2022-08-17 at 18.39.55.mp4
    473.3 KB

Benzer konular

Ardakuzey

Yumurta
13 Tem 2022
18
4
15
LV
0

Böyle bir durumda egzotik hayvan veterinerine götürmen en doğrusu olur kemiğine veya kaslarına birşey olmuş olabilir eğerki şişik koltuk altındaysa fazla yağdır bu iyi birşey demektir ama tam gobeğinin ortasındaysa egzotik hayvan veterinerine götürmeniz en doğrusu olur hayvan bir kaç ay daha aç kalabilir kuyruğu iyi durumda. Umarım en yakın zamanda iyleşir
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Böyle bir durum olduğunda bağzı insanlar sanki bilmiş gibi yazıyorlar 3 aydır bakan biri size agresif diyebilir onun için veterinere götürmek en doğrusu olur bu durumda hayvanın yaşadığı alanın sıcaklığına dıkkat edin elinize almamaya özen gösterin steril bir ortamda dursun her ihtimale karşı leopard geckolarda olan bir durum bir yerlerinin kırılması buna ele alınırken yanlış bir şekilde almak bir yerden düşmesi birşeyin üstüne düşmesi gibi şeyler olabilir hayvanın altını göremediğim için kesin konuşmuyorum ama en doğrusu hayvanı acilen veterinere götürmeniz

Son düzenleme:

Ardakuzey

Yumurta
13 Tem 2022
18
4
15
LV
0

Enigama şüpheliri varsa veteriner veya aldığınız kişiyi aramak en doğrusu olur canlı su içmiyorsa veya kör olduğunu düşündüren bir şey varsa tıbbi yardım lağzım olabilir

beyzaxd

Yumurta
29 May 2022
14
6
15
LV
0

Hayvanım elime geleli 6 ay oldu kalsiyumunu eksik etmedim kabında duruyor, ve yemleri batırıp veriyordum lakin hayvan her deri değiştirme esnasında strese giriyordu geçen hafta deri değiştirme sürecindeyken bembeyaz olmuştu üstü elime alayım dedim strese girdi titremeye başladı ağzını açtı sonra yere yığıldı cansız ve hareketsiz 1-2 dakika yattı sonra gözlerini açtı şu an ayakta yürüyemiyor sürünüyor koynunun altına dokununca bi çıkıntı var, eskiden teraryumuna koyduğumda yem ve su kabının üstünden geçer giderdi şimdi onların üstünden bile geçemiyor lürfen yardım edin bana... Dili eskiden kırmızıydı şimdi beyaz. Hayvan boynunu kaldıramıyor. Olaydan 2 hafta önceki halini gösteren 2 fotoğraf ve olay anında videosunu gönderdim... Olaydan sonra deri değiştiremedi torflu toprağa koydum hayvanı ve 1 gün sonra kalkan yerlerden kendim soydum deriyi
mbd başlangıcı olabilir mi ? durum nedir

hanbaba

Yumurta
15 Şub 2022
7
1
15
LV
0

Cevaplarınız için çok teşekkürler, hayvan kendine hala gelemedi yem yemiyor, bazen yiyecek gibi olduğunda da dilini ağzının dışına çıkarıp yüzünü yalıyor sadece su içiyor,
bu hastalıktan olduğunu düşünüyorum veteriner veteriner gezdim maalesef yaşadığım şehirde anlayan yok(Konya) Mbd veya seizure olduğunu düşünüyorum en son çare 'force feeding' e başlayacağım...

TiTaha

Pupa
26 Eyl 2022
63
10
30
LV
0

Cevaplarınız için çok teşekkürler, hayvan kendine hala gelemedi yem yemiyor, bazen yiyecek gibi olduğunda da dilini ağzının dışına çıkarıp yüzünü yalıyor sadece su içiyor,
bu hastalıktan olduğunu düşünüyorum veteriner veteriner gezdim maalesef yaşadığım şehirde anlayan yok(Konya) Mbd veya seizure olduğunu düşünüyorum en son çare 'force feeding' e başlayacağım...
umarım iyileşir.

hanbaba

Yumurta
15 Şub 2022
7
1
15
LV
0

Konyada olup, yardım edebilecek bir sürüngen dostu var mı lütfen yardım edin hayvan ölecek

Users who are viewing this thread

Üst Alt