Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Maculata hakkında bilgi almak istiyorum.

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

Tecrübesi olan abilerim arkadaşlarım maculata genel olarak nasıl bir türdür ? Handling yapmayacağım, sling boyda alacağım teraryumunu bolca nemlendirip plastik çubuk figürleri koyacağım (tırmanması açısından.) ancak bakımı nasıldır ? Yem yeme konusunda nazlı mıdır ? Çabuk strese girer mi ? Zıplar mı ? Çok hızlı mıdır (yemleme için kapağını açtığımda kaçabilir mi) ?
Genel olarak bilgi verirseniz çok sevinirim ama hakkında çok fazla Türkçe kaynak bulamadım. (Konuyu yanlış yere açtıysam affola.)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Benzer konular

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

Her ağaç türü gibi maculata'da hızlı haraket eder ve zıplayabilir özellikle sling evrelerinde iken, her zaman tedbirli olmak lazım.. tarantula'ların 8 tane gözü olmasına rağmen çok iyi göremezler bu yüzden hava akımına göre haraket edip yön belirler kapaklarını açtığımızda kaçmaya çalışmaları buna bağlıdır.. defansif bir yapıya sahiptir kaçmak yerine defans yaparlar ve dişlerini göstermekten çekinmezler.. Afrika türleri habitat gereği sıcağı sever bu yüzden 25-30 derece sıcaklık ideal olacaktır yem konusuna gelince iştahlıdır ve atılgandır ama her tarantula türü farklı karakter sergiler bu tamamen ortam koşullarına bağlı yani siz tarantulanıza ne kadar iyi ortam şartları verirseniz oda aynı şekilde mutlu olup beslenip büyümesine devam eder..

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
976
487
325
Ödüller
13
LV
4

En çok beslediğim tür çok severim fazlasıyla hızlılar fakat çekingen ve utangaç canlılar slingken de büyüdüklerinde de toprağı da kazıp yaptıkları ağdan tünellerde saklanıyorlar en ufak şeyde geri kaçarlar genelde yem konusunda iyi iştahlılardır onları çok az görebildiğiniz için fazla beslediğinizde farketmeyebilirsiniz buna dikkat edin çok nem yapmayın torfun geneli biraz nemli olsa yeter torfun içine yem kaçırmamaya dikkat edin özellikle genelde bir müdahalede direkt yuvaya girdikleri için çok sorun yaşamazsınız transferlerde oldukça dikkatli olmalısınız
Zamanında tecrübem azken alıp çok sorun yaşamıştım tecrübesiz kişilere kesinlikle önermeceğim bir tür

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

En çok beslediğim tür çok severim fazlasıyla hızlılar fakat çekingen ve utangaç canlılar slingken de büyüdüklerinde de toprağı da kazıp yaptıkları ağdan tünellerde saklanıyorlar en ufak şeyde geri kaçarlar genelde yem konusunda iyi iştahlılardır onları çok az görebildiğiniz için fazla beslediğinizde farketmeyebilirsiniz buna dikkat edin çok nem yapmayın torfun geneli biraz nemli olsa yeter torfun içine yem kaçırmamaya dikkat edin özellikle genelde bir müdahalede direkt yuvaya girdikleri için çok sorun yaşamazsınız transferlerde oldukça dikkatli olmalısınız
Zamanında tecrübem azken alıp çok sorun yaşamıştım tecrübesiz kişilere kesinlikle önermeceğim bir tür

Çok teşekkğr ederim işin açığı pek tecrübem yok biraz daha düşüneyim ben maculatayı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Users who are viewing this thread

Üst Alt