Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Mantis / Peygamber Devesi Satın Almak İstiyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

DsPadZoll

Yumurta
14 Haz 2021
19
4
15
LV
0

Merhaba ? hayırlı forumlar mantis / Peygamber Devesi Satın almak istiyorum elinde olan varsa pm veya 0552 504 5294 ulaşsın 4 5 tane almak istiyorum

Benzer konular

yyurdugul

Süper Majör
10 Nis 2021
249
114
140
Ödüller
3
LV
2

abi bence illa alıncak diye birşey yok. bir kavanozla ve bir cımbızla eğer yakınınızda dağ gibi geniş araziler varsa ufak bir yürüyüşle şansınız az olsa bile bulabilirsiniz

Swalfken

Majör
2 Mar 2021
105
54
75
LV
0

abi bence illa alıncak diye birşey yok. bir kavanozla ve bir cımbızla eğer yakınınızda dağ gibi geniş araziler varsa ufak bir yürüyüşle şansınız az olsa bile bulabilirsiniz
Daha önce bir adet alıp birkaç gün gözlemleme şansım oldu zevkli canlılar fakat sayıları çok az ve ömürleri kısa yani kraliçe karınca gibi doğadan toplanılmaması gerekir.
Wc alıp üretim yapıp çıkan yavruların bir kısmını doğaya salıp az bir kısmını besleyen birkaç kişiye denk gelmiştim eskiden ama ne kadar etik bir durum olduğu tartışılır.

????

Majör
21 May 2020
113
35
75
LV
0

Doğadan almanızı tavsiye etmem belki çok yavrular yaşayabilir hiç bir fikrim yok ama ben orta yaşlarda bitane bulmuştum aşağıdaki fotodaki den 1 ay kadar besledim öğrendiğim kadarıyla tecrubesizlikten işte öldü bir dahada almam zaten ama dediğim gibi yeni doğmuş filan yaşayabilir belki bilmiyorum. İyi hobiler?

Ekli dosyalar

• IMG_20210618_235602.jpg
    IMG_20210618_235602.jpg
    24.1 KB · Görüntüleme: 883

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,982
1,851
475
Ödüller
20
LV
5

Mantislerin bizim Türkiye şartlarında hobimizde pek yeri yok denilebilir yani hem besleyip hem üretimini yapan varmıdır meçhul.. bu yüzden size ulaşan ve satmak istediğini söyleyen kişide muhtemelen doğadan aldığı canlı veya canlıları gönderecektir.. bu yüzden ev ortamında esaret altında çok uzun süre dayanıp hayatta kalacaklarını sanmıyorum..

DsPadZoll

Yumurta
14 Haz 2021
19
4
15
LV
0

Mantislerin bizim Türkiye şartlarında hobimizde pek yeri yok denilebilir yani hem besleyip hem üretimini yapan varmıdır meçhul.. bu yüzden size ulaşan ve satmak istediğini söyleyen kişide muhtemelen doğadan aldığı canlı veya canlıları gönderecektir.. bu yüzden ev ortamında esaret altında çok uzun süre dayanıp hayatta kalacaklarını sanmıyorum..
evet onun bende farkındayım yok oldu piyasadan resmen 1 2 yıl önce herkes üretiyordu neredeyse

Swalfken

Majör
2 Mar 2021
105
54
75
LV
0

Wc alıp üretim yapanlar vardı eskiden ama başarılı olabildiler mi bilmiyorum.

8 Haz 2021
369
136
185
Ödüller
3
LV
2

yurt dışında satan bir site biliyor musunuz? oradan alacağım toplu gelir bence yumurta olursa
dostum ingilizce bir şekilde yazarsan googleye işte mantis purchase yazarsan çıkar usmantis sayfasında satan varda fiyatlar pahalı şey yapılabilir ne kadar doğru olur tartışılır ve önermesemde doğadan alınıp evde çiftleştirip o şekilde üretim yapılsa güzel olur aslındada işte yaşamayabilir hani en azından yumurtladıktan sonra ölse gene iyi o yavruları beslersin ama dediğim gibi yanlış birşey olur

DsPadZoll

Yumurta
14 Haz 2021
19
4
15
LV
0

dostum ingilizce bir şekilde yazarsan googleye işte mantis purchase yazarsan çıkar usmantis sayfasında satan varda fiyatlar pahalı şey yapılabilir ne kadar doğru olur tartışılır ve önermesemde doğadan alınıp evde çiftleştirip o şekilde üretim yapılsa güzel olur aslındada işte yaşamayabilir hani en azından yumurtladıktan sonra ölse gene iyi o yavruları beslersin ama dediğim gibi yanlış birşey olur
ya doğadan almak istemiyorum çok tatlı duruyolar dün doğa yürüyüşünde bir kaç tane denk geldim ama dişi erkek nasıl ayrılıyor bilmiyorum alsam bile üretim hakkında bilgim yok

Swalfken

Majör
2 Mar 2021
105
54
75
LV
0

ya doğadan almak istemiyorum çok tatlı duruyolar dün doğa yürüyüşünde bir kaç tane denk geldim ama dişi erkek nasıl ayrılıyor bilmiyorum alsam bile üretim hakkında bilgim yok
Dişiler erkeklere göre daha büyük olurlar, genellikle dişilerde 6 karın segmenti varken erkeklerde 7 tane vardır ve dişilerin kanatları abdomen sonunda biterken erkeklerin kanatları 1- 1.5 cm kadar dışarıya uzar. Bazı türlerde erkek ve dişi arasında çok ciddi boyut farkı olabilmektedir.

DsPadZoll

Yumurta
14 Haz 2021
19
4
15
LV
0

Dişiler erkeklere göre daha büyük olurlar, genellikle dişilerde 6 karın segmenti varken erkeklerde 7 tane vardır ve dişilerin kanatları abdomen sonunda biterken erkeklerin kanatları 1- 1.5 cm kadar dışarıya uzar. Bazı türlerde erkek ve dişi arasında çok ciddi boyut farkı olabilmektedir.
Ya ne kadar istemesemde bulabilirsem dişi erkek alıp üretmeyi deniyeceğim piyasada hiç kimsede yok yurt dışından bakayım dedim 25 dolardan aşağı değil yumurtası

8 Haz 2021
369
136
185
Ödüller
3
LV
2

aynen öyle hacı mecbursun bii dene ölürlersede yapacak bişey yok gaddarca gibi geliyor ama işte

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Users who are viewing this thread

Üst Alt