Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Merhaba yeni başlayacağım bunlar yeterli mi?

esatefe

Pupa
9 Kas 2020
10
1
30
LV
0

Merhaba hobiye başlamak istiyorum Kraliçeyi satın almaktansa kendim bulmayı onun da bir hikayesinin olmasını çok isterim Hangi tarihlerde ESKİŞEHİR de kraliçe bulabilirim şartları nelerdir? yardımcı olursanız sevinirim :) Ayrıca 20 Test tüpü + 50 Test tüpü kapağı(galiba aktarım için kullanılabiliyormuş su kirlendikçe)(toplu satılıyor) 40 TL gibi birşey. Bunlar + kraliçe yeterli midir hobi için? Test tüpü kapağı;

resim_2020-11-09_193250.png

Son düzenleme:

Burhan28

Süper Majör
16 Haz 2020
227
90
140
LV
0

Merhaba hobiye başlamak istiyorum Kraliçeyi satın almaktansa kendim bulmayı onun da bir hikayesinin olmasını çok isterim Hangi tarihlerde ESKİŞEHİR de kraliçe bulabilirim şartları nelerdir? yardımcı olursanız sevinirim :) Ayrıca 20 Test tüpü + 50 Test tüpü kapağı(galiba aktarım için kullanılabiliyormuş su kirlendikçe)(toplu satılıyor) 40 TL gibi birşey. Bunlar + kraliçe yeterli midir hobi için? Test tüpü kapağı;

Ekli dosyayı görüntüle 5418
20 test tüpü birkaç yıl götürür diye düşünüyorum. 50 kapak biraz falza ama yine de siz bilirsiniz. Kraliçe bulmak konusundaki görüşünüze katılıyorum fakat uçuşlar kışın olmuyor diye biliyorum. Yani elinizi çabuk tutsanız iyi olur. Bu ara messor ve myrmica uçuyor daha çok sanırım.

15 Tem 2020
350
128
185
LV
0

Neredeyse türkiyenin heryerinde aynı uçuş tarihleri. İlkbaharda yazda ve sonbaharda uçuş olur. Ve sadece setup için yeterli. Koloniler büyüdüğü zaman outworld yapmalısın onun içinde plastik kutu alman yeterli

esatefe

Pupa
9 Kas 2020
10
1
30
LV
0

20 test tüpü birkaç yıl götürür diye düşünüyorum. 50 kapak biraz falza ama yine de siz bilirsiniz. Kraliçe bulmak konusundaki görüşünüze katılıyorum fakat uçuşlar kışın olmuyor diye biliyorum. Yani elinizi çabuk tutsanız iyi olur. Bu ara messor ve myrmica uçuyor daha çok sanırım.
Düzenleme; Kapaklar tıpa şeklindeymiş delikli değilmiş. Delikli tıpaları nerden bulabilirim? Ayrıca illiaki şimdi olmasına gerek yok bahar aylarında uçuşlar ne zaman?

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
976
487
325
Ödüller
13
LV
4

Uçuşlar bitti sayılır ama tabi ki hala bulabilirsiniz ben şahsen hiç test tüpü kapağı kullanmadım ve ya gerek duymadım ama tabi ki de ile yarayacaktır hobiye hoş geldiniz

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
976
487
325
Ödüller
13
LV
4

Düzenleme; Kapaklar tıpa şeklindeymiş delikli değilmiş. Delikli tıpaları nerden bulabilirim? Ayrıca illiaki şimdi olmasına gerek yok bahar aylarında uçuşlar ne zaman?
Delikleri kendin delebilirsin evinde matkap vb bir şey var ise tekrar para harcama bence

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
976
487
325
Ödüller
13
LV
4

Tüpteki su bitince nasıl değişim yapmalıyım diğer tüpe?
Tüp çok kirlenince ve ya su bitince öteki tarafa tüp bağlarsanız su bitince nem olmadığı için her türlü geçerler ve ya o sırada bulundukları tüpü aydınlık bırakırsanız geçerler

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
976
487
325
Ödüller
13
LV
4

Aynısından birtane daha hazırla ve tüplerün ağzını öpüştür. Kraliçenın olduğu tarafı ışığa veyahut bitkaç dakikalığına güneşe koy geçectir
Güneş biraz riskli sürekli direkt güneş ışığından çekip geri koymak lazım akma vs olmaması için normal gün ışığı yeterli bence

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
976
487
325
Ödüller
13
LV
4

Bu dönem kış uykusu dönemi olduğu için almak pek mantıklı değil baharda kendiniz bulmanız daha güzel olur

esatefe

Pupa
9 Kas 2020
10
1
30
LV
0

bir de şeffaf borulardan bir link atabilir misiniz? uygun olanlardan? Tüpler arası geçiş için. bahara kadar tüm herşeyi bitirip öyle başlayacağım Buranın marketinde varmış ama kalmamış

Users who are viewing this thread

Üst Alt