Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Merhaba

collector

Media
5 Ağu 2020
39
22
50
LV
0

Merhabalar

İsmim Yağız 30 yasında isanbulda yasıyorum.cift unw bitirdim,dogaya olan merakım dogdugumdan beri benimle.Cok iyi bir tuzlu su akvaristiyim.Son zamanlarda karıncalar ilgimi çekmeye basladı.Aksamları akvaryumlarımdan arta kalan vakitlerde televizyon izlemek zorunda kalmayıp daha kaliteli vakit gecirebilmek adına yakaladıgım birkac kralice ile elimden geldigi kadar aranızda yerimi almaya calısacagım.

Elimdeki turler :

Aphaenogaster splendida
Camponotus sanctus
Colobopsis truncata
Formica fusca
Lasius niger
Messor structor
Pheidole pallidula
Tapinoma erraticum
Temnothorax exilis
Tetramorium caespitum
Selenopsis fugax

Ve hobiye yeni basladıgım icn henuz tam id bulamadıgm kraliceler,zamanla onlarında turleri belli olur.

Burhan 28

Asker
28 Tem 2020
382
174
185
Ödüller
3
LV
2

Merhabalar

İsmim Yağız 30 yasında isanbulda yasıyorum.cift unw bitirdim,dogaya olan merakım dogdugumdan beri benimle.Cok iyi bir tuzlu su akvaristiyim.Son zamanlarda karıncalar ilgimi çekmeye basladı.Aksamları akvaryumlarımdan arta kalan vakitlerde televizyon izlemek zorunda kalmayıp daha kaliteli vakit gecirebilmek adına yakaladıgım birkac kralice ile elimden geldigi kadar aranızda yerimi almaya calısacagım.

Elimdeki turler :

Aphaenogaster splendida
Camponotus sanctus
Colobopsis truncata
Formica fusca
Lasius niger
Messor structor
Pheidole pallidula
Tapinoma erraticum
Temnothorax exilis
Tetramorium caespitum
Selenopsis fugax

Ve hobiye yeni basladıgım icn henuz tam id bulamadıgm kraliceler,zamanla onlarında turleri belli olur.
Çok sağlam başlamışsın? Ben başlayalı 3 ay oluyor hala 4 çeşit tür var

enes☆

Kraliçe
Deneyimli Hobici
11 Tem 2020
911
555
375
Ödüller
12
LV
4

colobopsisin fotoğrafı rica etsem atar misiniz

Burhan 28

Asker
28 Tem 2020
382
174
185
Ödüller
3
LV
2

Bence forumda şuan çok az günlük var. Vaktiniz olur ise günlük tutmanızı rica ediyorum. Örnek olarak eski günlüklere bakabilirsiniz.

collector

Media
5 Ağu 2020
39
22
50
LV
0

colobopsisin fotoğrafı rica etsem atar misiniz

Tabiki,suan tatildeyim yanımda macro lenslerim yok bukadr cekebildim yumurtalar cok belli olmadı ne yazıkki.
Sadece yumurtalı olanlardan ziyade iscili de olanı sectim sag altta zor belli olan iscide bikac gune ayaklanır diye umuyorum.
IMG_7696.md.jpg

IMG_7697.md.jpg

Bence forumda şuan çok az günlük var. Vaktiniz olur ise günlük tutmanızı rica ediyorum. Örnek olarak eski günlüklere bakabilirsiniz.
Türleri tam olarak bilmedigim icn hangi turun gunlugu daha cok ise yarar karar vermem pekte mumkun degil.Su turun gunlugu olursa iyi olur diyen olursa bos zamanlarımda elimden geleni seve seve yaparım.

Son düzenleme:

Burhan 28

Asker
28 Tem 2020
382
174
185
Ödüller
3
LV
2

Aphaenogaster splendida
Colobopsis truncata
Tapinoma erraticum
Temnothorax exilis
Selenopsis fugax
Bunlar çok yaygın olmayan türler sanırım. En azından bunların günlüklerini isterim.(Tabi vaktiniz olursa) :)

enes☆

Kraliçe
Deneyimli Hobici
11 Tem 2020
911
555
375
Ödüller
12
LV
4

Aphaenogaster splendida
Colobopsis truncata
Tapinoma erraticum
Temnothorax exilis
Selenopsis fugax
Bunlar çok yaygın olmayan türler sanırım. En azından bunların günlüklerini isterim.(Tabi vaktiniz olursa) :)
Hepsi yaygın da colobopsisden başarı elde etmiş tebrik ederim ben geçen yıl normal tüpte 7 kraliçede başarısız olmuştum bu 3-5 larva bakalım devamı gelcek mi

Users who are viewing this thread

Üst Alt