Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Messor formucariumda normal mi

Halil Güneş

Yumurta
30 Haz 2021
22
2
15
LV
0

Merhaba iyi forumlar öncelikle daha yeni formicarium aldım ve transfer gerçekleşti ancak şöyle bir sorun var formicarium alttan nemlendirmeli suyunu koydum fakat kraliçe en nemli alandan çıkmıyor işçiler de oradalar tupten sonra iyi geldi herhalde :) o alandan çıkarlar mi veya o alanda kalsalar sorun olur mu şimdi görseli ekliyorum telli kısımda duruyorlar
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Bu şekilde

Ekli dosyalar

• 20230407_000616.jpg
    20230407_000616.jpg
    112.9 KB · Görüntüleme: 117
  • 20230407_000621.jpg
    20230407_000621.jpg
    110.6 KB · Görüntüleme: 122

Benzer konular

Ssg0658

Yumurta
21 Tem 2022
43
4
15
LV
0

Merhaba iyi forumlar öncelikle daha yeni formicarium aldım ve transfer gerçekleşti ancak şöyle bir sorun var formicarium alttan nemlendirmeli suyunu koydum fakat kraliçe en nemli alandan çıkmıyor işçiler de oradalar tupten sonra iyi geldi herhalde :) o alandan çıkarlar mi veya o alanda kalsalar sorun olur mu şimdi görseli ekliyorum telli kısımda duruyorlar

Bu şekilde
Formicaryum için biraz erken benim gözlemlediğim işçi sayısı az olduğu zaman işçiler yuvadan pek ayrılmıyor ve şekerli su canli yem besleme olsun zorluk çıkarabilir. Soruna gelecek olursak kraliçe nemli ortamı sever ayrilmayabilir ama orada durması bir zarara ugratmayacaktir

Dragan

Süper Majör
Emektar
11 Haz 2020
277
112
140
Ödüller
4
LV
2

Bu şekilde
Formikaryum onlar için çok büyük o formikaryuma 400 500 işçili koloni sığar.

TinMoi

Yumurta
3 Nis 2023
4
2
15
LV
0

Formikaryum o koloni için çok büyük girişin etrafını 2 oda kalacak şekilde kapatırsanız daha iyi olabilir

yusuf arda

Yumurta
Yasaklanmış Üye
11 Nis 2023
13
0
5
LV
0

Dostum küçük bı oda yap diğer odaları pamukla kapatabilirsin belki çıkacaklardır ama orda durmaları sorun olmaz

Users who are viewing this thread

Üst Alt