Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Messor kolonisi beslenme

Scylla

Pupa
13 Ocak 2023
47
8
30
LV
0

Arkadaşlar messor kolonim var 5-6 minör işçisi var. Minör olduğu için işçiler kuş yemini kıramıyorlar gibi geldi bana o yüzden mikro un kurduyla besliyorum. Kaç günde bir mikro atayım? Ayrıca yulaf ezmesi de kullanabileceğim söylendi. Herhangi bir markanın kahvaltıda yediğimiz yulaf ezmesi değil mi bu ?

Benzer konular

Hormiga

Süper Majör
Deneyimli Hobici
7 Eyl 2022
275
99
140
Ödüller
5
LV
2

Muhabbet kuşu yemini gayet kolay bir sekilde yiyebiliyolar sorun olmaz sadece muhabbet kusu yemi ver

DanqeR

Yumurta
26 Şub 2023
34
12
15
LV
0

Arkadaşlar messor kolonim var 5-6 minör işçisi var. Minör olduğu için işçiler kuş yemini kıramıyorlar gibi geldi bana o yüzden mikro un kurduyla besliyorum. Kaç günde bir mikro atayım? Ayrıca yulaf ezmesi de kullanabileceğim söylendi. Herhangi bir markanın kahvaltıda yediğimiz yulaf ezmesi değil mi bu ?
Hocam pense veya bıçak ile kuş yemini kırın o şekilde koyun major çıktıktan sonra direk koyabilirsiniz yemi.
Yulaf ezmesini sizden ilk defa duydum onun yerine bal / reçel veya meyve verebilirsiniz.
unkurdunu keserek verirseniz daha iyi olur.

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
976
487
325
Ödüller
13
LV
4

dedikleri gibi tohumda sorun yaşamazlar un kurdu, bal vs gibi şeyleri bir iki haftada bir verebilirsiniz

Bilgen

Yumurta
3 Nis 2023
7
6
15
LV
0

Merhabalar. Hem karınca bakımında hem de sitede çok yeniyim. Messor cins karıncalarım kargoda. Aldığım yer bir süre tüpte bakmamızı söyledi. Tüp içinde bakım konusunda, beslenme nasıl olmalı bu konuda bilgi verebilir misiniz? Şimdiden çok teşekkürler.

DanqeR

Yumurta
26 Şub 2023
34
12
15
LV
0

Merhabalar. Hem karınca bakımında hem de sitede çok yeniyim. Messor cins karıncalarım kargoda. Aldığım yer bir süre tüpte bakmamızı söyledi. Tüp içinde bakım konusunda, beslenme nasıl olmalı bu konuda bilgi verebilir misiniz? Şimdiden çok teşekkürler.
işçisi var mı aldığınız koloninin birde kaç tl den aldınız ?

DanqeR

Yumurta
26 Şub 2023
34
12
15
LV
0

1 ana kraliçe, 30-40 işçilik bir koloni olduğunu söyledi satıcı. 140 tl ye aldım
30-40 işçi ise eğer ufak bir outworld iyi olur yapabilirsiniz yada satın alabilirsiniz eğer koloninizin hızlı gelişmesini isterseniz haftada 1-2 defa unkurdu atabilirsiniz
eğer canlı yeminiz yoksa ve evde üretmekde istemiyorsanız muhabbet kuşu yemi verin birde şekerli su damlatın bu iki besin kaynağı yetecektir.
Messorda muhabbet kuşu yemi yani tohumu sürekli tüpün içinde bulunmalı bence eğer tüp çoklayıcı alırsanız bir tane tüpe su koymayın tohumları oraya taşırlar muhtemelen.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

30-40 işçi ise eğer ufak bir outworld iyi olur yapabilirsiniz yada satın alabilirsiniz eğer koloninizin hızlı gelişmesini isterseniz haftada 1-2 defa unkurdu atabilirsiniz
eğer canlı yeminiz yoksa ve evde üretmekde istemiyorsanız muhabbet kuşu yemi verin birde şekerli su damlatın bu iki besin kaynağı yetecektir.
Messorda muhabbet kuşu yemi yani tohumu sürekli tüpün içinde bulunmalı bence eğer tüp çoklayıcı alırsanız bir tane tüpe su koymayın tohumları oraya taşırlar muhtemelen.
Etrafta bulduğunuz böcekleri sinekleri vermeyiniz! koloninizin sonunu getirebilir. parazitler ve ilaçlamadan dolayı.

Bilgen

Yumurta
3 Nis 2023
7
6
15
LV
0

Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Etrafta bulduğunuz böcekleri sinekleri vermeyiniz! koloninizin sonunu getirebilir. parazitler ve ilaçlamadan dolayı.
Satıcı tüp çoklayıcı önerdi diye satın aldım. O gün gelince size yapmam gerekenleri danışırım. Resimde atarım durumlarını görüp yorum yaparsanız çok memnun olurum. Bir de şekerli su dediğiniz için yoğunluk ne olacak, nasıl bir karışım hazırlanacak. Çok mu şekeri yoğun yapılmalı. Su şker oranı önemli mi?

DanqeR

Yumurta
26 Şub 2023
34
12
15
LV
0

Satıcı tüp çoklayıcı önerdi diye satın aldım. O gün gelince size yapmam gerekenleri danışırım. Resimde atarım durumlarını görüp yorum yaparsanız çok memnun olurum. Bir de şekerli su dediğiniz için yoğunluk ne olacak, nasıl bir karışım hazırlanacak. Çok mu şekeri yoğun yapılmalı. Su şker oranı önemli mi?
Şeker %40 / su %60 şeklinde yapabilirsiniz.

Users who are viewing this thread

Üst Alt