Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Messor Kraliçe - Tüpümüz Hazır

4meinn

Yeni Üye
11 Mar 2020
17
17
3
Evet dün tanıştığımız kraliçemize bugün güzel bir tüp hazırladık.

- Tüp boyu: 18 x 180 mm başlangıç için ideal olduğunu düşünüyorum.
- Yarıya kadar çeşme suyu koyup -mineral açışından zengin olduğunu düşündüğüm için çeşme suyu kullandım ne kadar doğru bir harekettir bilmiyorum- ardından pamuğumuzu yarıya kadar batırdık ve tamamı ıslanana kadar bastırdık.
- Gözlem yapmak adına kırmızı asetat kağıdı bulamadığım için benzeri lakin içini göstermeyen aynı yumuşaklık / esneklikte bir folyo ile kapladık.
- Son olarak ise en dış kısmına havalar hala soğuk olduğu için ısıyı hapsetmesi ve sıcağı soğurması açısından siyah renk yalıtımlı bir malzeme kullandık.

*Güncel eksikler: Sürüngenler için ısıtıcı ped / panel cihazı (yalıtım ile kurtarmaya çalıştık), kırmızı asetat kağıdı (bir süre gözlem yapmayabiliriz 🤔), test tüpünü koymak / sabitlemek için tutucu / stant tarzı bir aparat (iki kitabın arasına sıkıştırıyoruz, idare edilebilir).

~Küçük dostumuzdan şimdilik bu kadar, her aşamasını ve davranışlarını paylaşacağım. Sağlıcakla kalın 🤗
3A1CBB0D-D7A1-4D14-9BF0-668D0BBD9D1F.jpeg
D1C1F595-ABB2-4C53-9201-2FAE3334E5B8.jpeg
FC7543A1-5972-434B-8AC2-3A704E8CB275.jpeg
BB0E9364-A7F2-4B01-9F54-07D366324D9A.jpeg