Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Messor Kraliçeye İşçi Eklemek

• Konbuyu başlatan NECO
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 0:06

NECO

Majör
10 Nis 2021
91
40
80
LV
0

Merhaba messora işçi ekleme denemesi yaparsam ne gibi sorunlar çıkabilir .Evde yakaladığım minörleri eklemeyi düşünüyorum.

Benzer konular

yyurdugul

Süper Majör
10 Nis 2021
249
114
140
Ödüller
3
LV
2

messor biraz daha asabi bi tür olduğu için tutmaz die düşünüyorum

Tibuk

Kraliçe
Deneyimli Hobici
20 Nis 2021
569
499
375
Ödüller
9
LV
3

Türlerinin aynı olması gerekiyor işçi takviyeleri için ve messorlarda aynı dahi olsa kabul etme ihtimalleri çok düşük. Kaldı ki tür tespiti yapabilecek donanıma sahip olduğunu düşünüyor musun? 2 açıdan riskli. Eğer kabul etmezse ve kavga ederlerse kraliçen kalıcı hasar alabilir, stresten ölebilir, yumurtaları yiyebilir... Gibi problemlerle karşılaşman pek mümkün.

NECO

Majör
10 Nis 2021
91
40
80
LV
0

Türlerinin aynı olması gerekiyor işçi takviyeleri için ve messorlarda aynı dahi olsa kabul etme ihtimalleri çok düşük. Kaldı ki tür tespiti yapabilecek donanıma sahip olduğunu düşünüyor musun? 2 açıdan riskli. Eğer kabul etmezse ve kavga ederlerse kraliçen kalıcı hasar alabilir, stresten ölebilir, yumurtaları yiyebilir... Gibi problemlerle karşılaşman pek mümkün.
Bu cevabı bekliyordum kraliçeye sorun ihtimali var demek :(

Tibuk

Kraliçe
Deneyimli Hobici
20 Nis 2021
569
499
375
Ödüller
9
LV
3

Bu cevabı bekliyordum kraliçeye sorun ihtimali var demek :(
Messorların çeneleri kuvvetlidir, tohumların kabuklarını da bu sayede halledebiliyorlar zaten. İşçi kraliçene çenesiyle ciddi mânâda hasar verebilir. Kaldı ki messor zaten stresli bir cins, yani brood bölgesine bir yabancının girmesi büyük bir problem teşkil eder kraliçe için. Stres için oldukça yeterli bir sebep. İlla denenecekse soğutarak hareketlerini yavaşlatma metodu ile denenebilir ama pek fayda sağlamaz.

yyurdugul

Süper Majör
10 Nis 2021
249
114
140
Ödüller
3
LV
2

zaten sen bi kraliçe bulmuştun .az çok yumurtası da olduğunu hatırlıyorum .biraz sabret en geç 3 haftaya işçilerin çıkmaya başlar . ne bu hiddet bu celal ?

Misfing

Media
20 Mar 2021
35
9
50
LV
0

Merhaba messora işçi ekleme denemesi yaparsam ne gibi sorunlar çıkabilir .Evde yakaladığım minörleri eklemeyi düşünüyorum.
kanka bosune messor deneme ben zorunlu olarak denedim kralicem ölünce elimdekiyle birleştirmeyi denedim geldi 2 işciyi bicti yumrutları sahiplendi bosuna işcilerinin canını almış olursun

Akşit

Media
26 Nis 2021
33
13
50
LV
0

Messorlar Konusunda Oldukça Araştırma yaptım, Genel olarak kendileri tam bir aile ortamını benimserler tür aynı olsa bile çok düşük ihtimalle işçiler kraliçesiz kaldığında, kraliçeyi kendilerine çok nadiren üvey anne sıfatıyla kraliçe olarak görebilmektedirler, sahiplenecekleri tek şey başka bir messor kolonisinden geriye kalan yumurtalardır şayet; cins bazında aynıysa. Fakat ilk yazılanlarda da belirtilmiş , bazı cinsleri birbirinden ayrıt etmek görüntü bazında hayli zor , hareketlerinden,agresifiyetlerinden çoğunu kolaylıkla sınıflandırabilirsin ama bunları yapabilmek için ciddi bir gözlem ve , deneme yanılma yoluyla uğraşman gerekir.

Tibuk

Kraliçe
Deneyimli Hobici
20 Nis 2021
569
499
375
Ödüller
9
LV
3

Cinsleri ayırt eder, messoru anlayabilir en azından. Zor olan türünü ayırt etmek.

Users who are viewing this thread

Üst Alt